Ні згоди, ні компромісу. Калуські підприємці вважають, що “газконтора” будує комерцію за їхній рахунок

Категорія: СоціумПереглядів: 462

Сьогодні, 25 січня, в Калуші в переповненій залі засідань виконкому відбулися збори місцевих підприємців. Приводом для зустрічі стало припинення газопостачання у калуському кафе «Sunrise» через те, що підприємець відмовилася власним коштом встановлювати засіб дистанційного зчитування даних – модем.

 

Калуські підприємці вирішили підтримати власницю закладу і заодно з'ясувати, чому газовики фактично змушують їх підписувати гарантійні листи і встановлювати модеми.

Заступник голови ради підприємців при виконкомі Калуської міської ради Володимир Микитин зачитав листа, адресованого міському голові Ігорю Матвійчуку. Рада підприємців просить міську владу звернутися до Кабінету міністрів України і голови НКРЕКП, щоб скасувати положення постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року щодо обов’язкового встановлення за рахунок суб’єктів малого і середнього бізнесу засобів дистанційних засобів передачі даних, а також розглянути дане питання на черговому засіданні міської ради.

На бік власниці кафе «Sunrise» Лесі Мироненко став і голова бюджетної комісії Калуської міської ради Юрій Тимків, який зазначив, що дії працівників управління з експлуатації газового господарства суперечать статті 24 Конституції України. Адже в ній йде мова про те, що кожна людина має право на проведення підприємницької діяльності, а держава повинна їй всебічно допомагати, а не перешкоджати.

Слова підтримки висловив і директор ТзОВ «Калуський трубний завод», депутат Калуської міської ради Андрій Найда. За його словами, представники газового управління згідно із законодавством не мали права припиняти газопостачання до 1 травня. Також керівник відомого підприємства висловив обурення тим, чому підприємиці Лесі Мироненко припинили газопостачання, а не обмежили.

Своє бачення ситуації виклав і член виконкому, підприємець Любомир Андріїв, який був свідком ситуації.

З цього приводу начальник Калуського управління з експлуатації газового господарства Василь Сагайдак зазначив, що власниці кафе «Санрайз» Лесі Мироненко приходили листи, проте вона ніяк не реагувала на них. На це підприємець Леся Мироненко зауважила:

"А на яку реакцію ви чекаєте? Я щомісячно проводжу оплату, здаю звіт і сьогодні я теж здавала. До речі, у мене переплата, але газу немає".

На зустрічі багато підприємців висловлювали незадоволеність діями «газконтори», адже вважають, що вона будує комерцію за рахунок підприємців і у їхніх власних приміщеннях диктує власні умови.

Проте Василь Сагайдак підкреслив, що управління з експлуатації газового господарства повинне керуватися постановою НКРЕКП. Адже у разі невиконання її умов, буде змушене платити штраф у розмірі 850 тис. гривень. Відтак, на жодні поступки підприємцям у встановленні модемів піти не може. Закуповувати власним коштом модеми газове управління також не буде, зазначив Василь Сагайдак.

У підсумку сторони не дійшли ані згоди, ані компромісу. Наступного тижня рада підприємців знову планує зібратися, щоб написати лист-звернення до НКРЕКП. Також це питання планують винести на найближчу сесію міської ради.

Нагадаємо, що цього тижня калуському кафе «Sunrise» працівники управління з експлуатації газового господарства припинили газопостачання, оскільки підприємець відмовилася власним коштом встановлювати засіб дистанційного зчитування даних – модем. Послуги газовиків зі встановлення модема коштують у межах 20 000 гривень.

Таке примушування до встановлення модемів сталося згідно з постановою НКРЕКП №691 від 12.07.2018 року "Про затвердження Змін до постанови НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2494 та внесення змін до Типового договору розподілу природного газу". Тепер усі об'єкти комунально-побутового призначення — магазинчики, перукарні, кафе і т. д. — будуть вимушені облаштувати існуючі вузли обліку (газові лічильники) дистанційними передавачами даних. І це треба зробити до 1 квітня 2019 року.

Більше про конфлікт читайте в публікації «У кафе «Sunrise» припинили газопостачання. На черзі — «Любина кухня»?».

Про сьогоднішнє збурення підпримєців — у відео "Вікон":

 

ВІКНА 0


Коментарів: 1

 • Іван (00:42 27/01/2019)
  Оцінка: +3 / -0 | [IP: 188.163.29.14]

  Чи то лижі не їдуть,чи то я не дуже розумний..))Яке відношення має пан Матвійчук і міська рада до рішень НКРЕКП?

  То що, як при совку в райком плакатись бігаєте?)жилетку жовтеньку на плечі, прапор в руки і на Майдан слабо по-європейськи?

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.