На Калущині обговорили питання утворення Войнилівської об’єднаної громади

Категорія: Влада -> СоціумПереглядів: 1334

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 р. був затверджений перспективний план формування територій об’єднаних громад Івано-Франківської області. У переліку спроможних територіальних громад — й Войнилівська об’єднана територіальна громада. Про переваги, можливості та проблеми, з якими можуть зіштовхнутися населені пункти в процесі об’єднання, говорили минулого тижня у Войнилові на зустрічі з представниками офісу реформ Івано-Франківської області.

Директор офісу реформ Івано-Франківської області Руслан Панасюк розповів про досвід функціонування трьох об’єднаних територіальних громад, які вже створені на Прикарпатті: Старобогородчанської, Печеніжинської та Верхнянської, охарактеризував їхній фінансово-економічний стан. А ще —  назвав переваги утворення об’єднаних громад, серед яких основна — передача базових управлінських функцій на місця. Тобто фактично те, що зараз вирішується в районі, держава передасть для вирішення громадам.

Об’єднана громада отримає можливості самостійно розвивати та утримувати інфраструктуру, планувати розвиток територій та ін. Загалом повноваження об’єднаної територіальної громади будуть поширюватися на 22 сфери. Відтак, наголошували представники офісу реформ, об’єднання — великий мотиваційний крок. 

На зустрічі обговорили, як будуть наповнюватися бюджети, які податки і збори складуть основу для майбутнього розвитку територій об’єднаної громади. 
— До прикладу, — прокоментувала експерт з організаційно-правових питань Марія Баран, — бюджет Верхнянської об’єднаної територіальної громади зріс у 9,2 раза у порівнянні до того, що мали населені пункти до об’єднання. — Прогнозована цифра доходів Войнилівської об’єднаної територіальної громади — майже 25 млн грн. Чи достатньо цих коштів — говорити важко. Адже ви повинні розуміти, що об’єднані громади повинні утримувати самостійно заклади освіти, культури, медицини, апарат ради об’єднаної громади. А це — не малі кошти. В середньому тільки утримання апарату ради об’єднаної громади складає 1,5-2 млн грн. Тому коштами треба розпоряджатися дуже раціонально. 
Одне з найбільш обговорюваних питань на зустрічі — функціонування шкіл на території об’єднаної громади. Люди побоюються закриття малокомплектних шкіл. Експерти офісу реформ констатували, що це питання — доволі складне й як ніколи актуальне. Проте наголошували, що оптимізація мережі закладів освіти повинна відбутися. Адже з наступного навчального року Кабінет Міністрів скасував фінансування шкіл за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з менш ніж 25 учнями. Не будуть закриті тільки школи першого ступеня. 
— Тож фактично відбудеться об’єднання чи не відбудеться, оптимізація освітніх закладів буде, — прокоментувала Марія Баран. — Просто в межах об’єднаної територіальної громади ви самі зможете цей процес коригувати. Якщо в об’єднаній громаді будуть кошти для утримання  малокомплектних шкіл, ви маєте право їх утримувати і не закривати. Ви маєте навчитися жити відповідно до доходів. 
На заході цікавилися, як будуть функціонувати заклади культури, медицини після об’єднання сіл в об’єднану громаду, як заробляти об’єднаним громадам та ін. Загалом присутні почули відповіді на всі поставлені питання. Тепер — слово за населеними пунктами, які згідно перспективного плану мають увійти до об’єднаної територіальної громади. 
— Якщо будемо діяти злагоджено і швидко, пройдемо всі необхідні об’єднавчі етапи до липня, матимемо на 2017 рік бюджет об’єднаної територіальної громади, — прокоментував Войнилівський селищний голова Володимир Рудий. — І тоді вже ми зможемо вирішувати всі проблеми в об’єднаній громаді, а не за нас, як це є досі.
Фактично, якщо Войнилівська громада об’єднається, відповідно до перспективного плану до неї мають увійти 16 населених пунктів: Войнилів, Довпотів, Середнє, Дубовиця, Слобідка, Кудлатівка, Перевозець, Павликівка, Сівка-Войнилівська, Мошківці, Довжка, Лука, Цвітова, Діброва, Томашівці, Перекоси. Чисельність населення мала б становити після об’єднання 10781 особу. Згідно з даними, що подавалися до Кабміну, на території об’єднаної територіальної громади проживатиме 1071 дитина шкільного віку і 583 дошкільнят.
 
Інна Бігун

Вісті Калущини 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.