Музикант з Калуша Мирослав Левицький представив концертну програму в Києві

Категорія: АкціїПереглядів: 1017

У столичному арт-клубі «Художники, літератори, артисти, музиканти» з успіхом виступив Мирослав Левицький — клавішник, композитор і продюсер гурту «Брати Блюзу».

 

П’ять років тому учасники української рок-джазової команди, яка в 1993 р. отримала Гран-прі фестивалю «Червона рута» в Донецьку, разом не втримались, а роз’їхалися світами. Барабанщик Андрій Вінцерський та саксофоніст Олег Левицький нині працюють на Тайвані, гітарист Сергій Тафтай — у Канаді, бас-гітарист Віталій Савенко — в Києві. Тим часом піаніст, композитор, продюсер, засновник і беззмінний керівник групи Мирослав Левицький у 2007 р. став членом Австрійської спілки композиторів і музикантів (АКМ), і тепер співпрацює з австрійськими та італійськими лейблами, пише "День".

Останніми роками з’явилося два сольні альбоми Мирослава: Elegant Dualism (2015) та In Piano (2017). 17 травня 2019 р. у Trombone Jazz Bar у Фош-ду-Арелью розпочалося турне українського музиканта — In Piano & Elegant Dualism Піренейським півостровом. 17 травня—2 червня концерти відбулись у різних португальських містах: Гімарайнш, Калдаш-да-Раїня, Порту, Алгарве, Сільвеш, Олян, Санта-Лузія, Алмада, Кашкайш, — а 5—6 червня тур продовжився в Іспанії, зокрема: в Сарагосі та Барселоні.

Днями в київському демократичному клубі «ХЛАМ» («Художники, літератори, артисти, музиканти»Підморгую Мирослав Левицький представив концертну програму національному слухачеві. Як спеціальний гість на сцені з’явився давній партнер «Братів Блюзу», доцент, завідувач кафедри шоу-бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв, відомий український скрипаль Кирило Стеценко.

Представлена імпровізаційна фортепіанна музика за формою нагадувала емоційні етюди, замальовки на теми двох світів — України останніх п’яти років і Західної Європи, яка з певних причин майже не змінюється останні пів століття. 

Мирослав Левицький розповів про альбом Elegant Dualism, виданий у 2015 р австрійською фірмою грамзапису Jive Music. Партнером українського піаніста став відомий нідерландський джазовий гітарист, аранжувальник і композитор, власник джазового лейбла Jive Music Ренс Ньюланд (Rens Nieuwland; 1953), який часто працює у віденській Bizzy Man Studios. У столиці Австрії Ренс мешкає понад сорок років. За цей час він грав у купі австрійських джазових комбо, навіть трудився музичним директором таких культових артистів, як The Supremes та Глорія Ґейнор.

"Ще на початку 2000-х років, коли «Брати Блюзу» опинились у Сполучених Штатах, а я за сімейними обставинами залишився в Україні — батько дуже хворів, прийшла несподівана звістка з Німеччини, зокрема з Мюнхена, де на мейджорлейблі BMG свого часу вийшов дебютний альбом «Брати Блюзу». Ренс Ньюланд послухав диск, і моя музика його зачепила: він зателефонував і запропонував співпрацю", — згадує Мирослав Левицький.

У київському концерті замість гітариста з’явився скрипаль Кирило Стеценко.

"У турі я завжди практикую дуети. Один дуалізм — добре, а два — краще... Зокрема, в Іспанії грав із фантастичним бразильським барабанщиком Аурі Сантосом (Aury Santos), із шотландським саксофоністом Кушем Саксом (Kush Sax). У Києві мені захотілося відродити давні творчі зв’язки з Кирилом Стеценком. Разом ми виконали варіації на теми «Автентичного життя», відомого хіта «Братів Блюзу»", — зазначає музикант.

Наступний сольний альбом — In Piano, значно розширив межі творчих пошуків. Мирослав Левицький видав той диск у 2017 р. на італійському лейблі Advice Music. Усі треки було записано в Києві на студії «Комора», а ось зведення та мастерінґ відбувались у Фінляндії, Бразилії, Італії, Польщі, Англії та США. 

"Зарубіжні промоутери оцінюють нас не за кількістю нагород, а за якістю матеріалу. Як наслідок копіткої праці моє турне In Piano & Elegant Dualism наступного року продовжиться на концертних майданчиках Австрії, Голландії, Франції, Італії та Іспанії", — каже Мирослав Левицький. 

Музикант зізнається, що настрій та меседжі його фортепіанних творів змінюються від концерту до концерту:

"На це впливають: авдиторія, яка зібралася на концерт, атмосфера, що панує в залі, медитативний настрій. Потроху все це я корегую. На київському виступі мене знову потішила українська публіка. Вона вишукана і приємна. Всі дві години я відчув якусь щедру душевність, щиру сердечність. У такі стани потрапляєш лише вдома, коли перебуваєш з-поміж рідних тобі людей".

Мирослав Левицький намагається дивитися на речі здебільшого оптимістично. Але коли нова українська влада втрачає зв’язок не лише з національними митцями, а й із власним народом, глибокий мінор — щоденна мікстура для розважливого креатора.

"Мені хотілося б, щоби наша держава підтримувала своїх митців, а не створювала умови, аби вони розвивали культуру сусідніх держав. Сподіваюся, в Україні знову почнуть відриватися цікаві клуби, проводитимуться регулярні нові фестивалі і не занепадатимуть старі, а макдональдс-музика поступиться місцем справжньому мистецтву. Це так, коротко — з практики елегантного дуалізму", — зазначає музикант.

Довідка. 

Мирослав Левицький — піаніст, композитор, продюсер, засновник і беззмінний керівник українського джаз-рокового гурту «Брати Блюзу», член (з 2007) австрійської спілки композиторів і музикантів — АКМ. Упродовж 1974-1980 років навчався в Калуській музичній студії, музичній школі по класу фортепіано, був музичним керівником і  клавішником калуського ВІА «Барви».

Калуський гурт «Брати Блюзу» виходив на одну сцену з такими знаменитостями, як Goldie, Rammstein, Green Day, а також легендарною американською співачкою Патті Сміт (Patti Smith). 

За кордоном «Брати блюзу» набагато популярніші, ніж в Україні. Останній альбом (2011) «Місто, яке ніколи не спить», випущений студією Jive Music у Відні (Австрія), отримав дуже багато ротацій на FM–радіо США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Австрії, Польщі, Японії.

 

ВІКНА 6


Коментарів: 5

  • Анонім (09:49 29/11/2019)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 217.12.204.175]

    непонятно раз він такий вострєбуваний на ринку музикальних послуг у "Австрії, Голландії, Франції, Італії та Іспанії" то чого жалоби на рідну

    • яя (20:26 30/11/2019)
      Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

      Мені це нагадує акцію-купив російське-вбив українця.Це можна продовжити,купив айфон-підтримав америку,заграв джаз чи блюз-убив негра у афр

    • женя (10:23 01/12/2019)
      Оцінка: +0 / -0 | [IP: 91.221.219.125]

      твій паталогічний песемізм плавно переходить клінічну шизофренію. опомнітєсь і астанавітесь. до музики чого лізеш?

      • Анонім (08:51 03/12/2019)
        Оцінка: +0 / -0 | [IP: 194.106.216.51]

        а де тут музіка - тут чиста психологія, система цінностей і мотивація. ніхто не обсуждає його як музиканта.

      • ББА (13:14 03/12/2019)
        Оцінка: +0 / -1 | [IP: 79.75.50.108]

        ну так йому платять "11 ржублєй за каммєнт" - тому він повинен якомога більше нагадити , щоб хватило на бутилку баяри crazy

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.