Калушани потерпають від паліїв листя та городнього бадилля

Категорія: ЕкологіяПереглядів: 848

Вечірній Калуш вечорами затягує сивий "туман" з городів, садів та присадибних ділянок калушан.

 

При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється до 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, а також діоксин і діоксан — одні з найбільш отруйних речовин для людини. Потрапляючи в людський організм, вони пригнічують імунну систему, руйнують гормони і вітаміни, створюють сприятливі умови для утворення злоякісних новоутворень. Їдкий дим від спалювання осіннього листя особливо небезпечний для дітей, у яких чутлива імунна система, літніх людей, які мають серцево-судинні, алергічні захворювання та проблеми дихальних шляхів, особливо астматиків.

Калушанка Леся Процик у соцмережі просить поради, куди звертатися і скаржитися на несвідомих паліїв:

"В Калуші туман і немає чим дихати через тих примітивних паліїв сміття!!! Дайте інформацію куди звертатись, коли хтось спалює суху рослинність чи інше сміття?! Це по-перше порушення, за яке мають бути оштрафовані "атаквсеробилиімитакбудем", по-друге це дуже шкідливо для наших з вами легень і взагалі для екології! Хто має номер відповідної інстанції, яка мала б реагувати на такі адміністративні правопорушення!?".

Тим часом, Таїсія Чепурна підказує, що допомогти можуть правоохоронці:

"Сьогодні викликала поліцію. Є фото та відеофіксація паліїв, вогнища з їдучим димом. Поліція їх попередила про відповідальність, але штрафувати не в їх компетенції. Будемо писати колективну скаргу в міську раду. Це адмінпорушення, за яке передбачений штраф. Інакше не доходить до людей. Оштрафують — може дійде".

Згідно зі ст. 77-1 Адміністративного кодексу України, міліція зобов’язана прийняти виклик і приїхати на місце злочину. Згідно ст. 255 Адміністративного кодексу України саме міліція складає протокол про факт спалювання листя чи сміття.

Спалювання листя чи сміття є порушенням українського законодавства, а саме:

— ст. 50 Конституції України — ст.9,12 Закону України «Про охорону природного навколишнього середовища» — ст.16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» — п.п.3.6.14, 3.7.4 «Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій». — п.п.3.6, 6.4.2 «Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах» — Закону України «Про благоустрій у населених пунктах». 

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.