Які обмеження передбачає карантин «вихідного дня»?

Переглядів: 586

Через зростання поширення коронавірусу в Україні з ініціативи МОЗ запроваджується жорсткий карантин «вихідного дня», коли працюватимуть тільки продуктові магазини, аптеки, транспорт, АЗС та ветеринари. Таким чином в державі намагаються уникнути локдауну та зберегти економіку.

Які обмеження передбачає карантин «вихідного дня»?

 «Розуміючи, що крім ковід у нас є не дуже хороші справи в економіці, ми розуміємо, що повний локдаун буде важко перенести малому й середньому бізнесу, ми будемо пропонувати жорсткий карантин «вихідного дня». Це означає, що у вихідні дні, в суботу та неділю, починаючи з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, щоб працювали тільки продуктові магазини, аптеки, залишився працювати транспорт, АЗС, ветеринарні аптеки»,— повідомив на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов.

МОЗ рекомендує, щоб в суботу та неділю:

— працювали «тільки на винос» всі ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування;

— були закриті магазини та торговельно-розважальні центри.

— не відбувалися розважальні події.

У МОЗ зазначили, що будуть максимально рекомендувати запровадження певних годин для обслуговування пенсіонерів у магазинах і в аптеках.

М. Степанов не виключив посилення адаптивного карантину за певних показників розповсюдження хвороби, але не назвав яких саме.

Для чого запроваджують карантин «вихідного дня»?

У МОЗ пояснили, що це робиться для того, щоб розірвати ланцюг передачі COVID-19, оскільки кількість контактів між людьми за таких умов у ці два дні буде на мінімальному рівні.

«Це нам допоможе збити хвилю поширення коронавірусної хвороби в ці два дні, це дуже важливо»,– уточнив міністр охорони здоров’я.

Він також додав, МОЗ хоче «знайти баланс і не зупиняти повністю всю економіку». Голова відомства сподівається уникнути таким чином повного локдауну, на який пішли повторно деякі європейські країни.

МОЗ сподівається, що карантин «вихідного дня» зменшить кількість контактів між людьми до родинного кола, а це,своєю чергою, даcть змогу «збити хвилю» поширення коронавірусної хвороби.

Хто запровадить карантин «вихідного дня»: уряд чи місцева влада?

Міністр охорони здоров’я Степанов повідомив, що зараз в Україні діють десять обмежень, які уряд ухвалює, враховуючи позиції місцевої влади, але за певних показників відбудеться жорстке запровадження всіх обмежень, які будуть існувати.

«Я думаю, що в регіонах після місцевих виборів ситуація зміниться. У мене є багато претензій до місцевої влади стосовно того, що було напередодні виборів. Проте після моєї наради із мерами ми узгодили алгоритм, за яким вони дійсно дотримувалися обмежень, які ми встановлювали із урахуванням їхньої думки»,– сказав чиновник.

Він зауважив, що у деяких містах та районах із «червоної зони» набагато поліпшувалися показники, після чого вони з неї виходили.

Раніше «Слово і діло» повідомляло, що штрафи тим, хто не носить медичні маски в громадських місцях будуть виписувати за тим же принципом, як і за порушення правил дорожнього руху.

Оф. інф.

 

Нафтохімік 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.