До Калуша, Новиці чи Підмихайля? Угринівці дві години сперечались, в якій ОТГ їм буде краще. ФОТО

Категорія: Соціум -> ВладаПереглядів: 639

На Калущині розглядають перспективи утворення Підмихайлівської ОТГ. Днями до об'єднання запрошували мешканців Старого та Середнього Угриновів. І хоча громади цих сіл до будь-яких "укрупнень" ставлять не надто прихильно, про адмінреформу слухали уважно.

Попри святковий день і дорожньо-транспортні проблеми жителі обох сіл зійшлись досить чисельно, щоб обговорити свої перспективи і проблеми. Представники Новицької, Підмихайлівської, Вістівської сільських рад мали змогу аргументувати переваги саме запропонованого ними варіанту творення ОТГ. Основний аргумент «за» — можлива «інфраструктурна субвенція» у разі створення ОТГ. Щоправда, ні про її конкретні розміри, ні про напрямки використання, ні навіть про стовідсоткове виділення такої субвенції ніхто не може сказати щось певне, йдеться у повідомленні "Бандерівської громади". 

Проектована Підмихайлівська ОТГ — більша за територією, кількістю сіл, а отже, теоретично й багатша?! Але великим мінусом є значна територіальна віддаленість потенційного центру громади і наявність більшої мережі закладів освіти, культури, медицини, які треба буде утримувати. Новицька ОТГ в цьому плані може бути більш компактною: тільки три сільські ради, 5 сіл, 3 школи, 4 клуби і т.д. Та «випливають» інші питання: якщо «велика» ОТГ з включенням і Новиці, і ПІдмихайля , і всіх інших сіл Правобережжя Лімниці була визнана фінансово неспроможною, то чи стане розрахунково багатшою ще менша частина такої ОТГ?

А головна тривога угринівців — забезпечення свого справедливого представництва у прогнозованій ОТГ. За діючим Законом, у раді громаді буде 22 депутати і депутати від Угриновів, Добровлян, Зеленого Яру, у сумі, ймовірно будуть становити меншість. А ще з великою правдоподібністю можна сподіватись, що й головою громади стане представник Новиці, а це ще один додатковий голос. Яким чином «малі села» зможуть захистити свої інтереси в такій ОТГ? Цей мінус може бути нейтралізованим. Теоретично, з часом, можуть долучитись й інші сусіди, наприклад, Петранка, тоді жодне село не мало б домінуючих позицій...

На горизоні видніється ще й варіант з входженням до Калуської ОТГ, але, після спроб «експерименту» конкретних пропозицій від Калуша до сіл наразі не надходило.

Більше двох годин тривало обговорення. До одностайного рішення угринівська громада наразі не дійшла. За дорученням зборів, депутати сільської ради мають провести опитування на своїх округах, а за його результатами, враховуючи ті виступи, що звучали на зборах — питання про позицію Середньоугринівської сільської ради щодо створення ОТГ знову стане предметом розгляду на сесії представницького органу.

Наразі ж, домовились угринівці, не чекаючи формальних територіальних і адміністративних змін, треба самим братись за вирішення своїх проблем: дороги, благоустрій, стан приміщень і т.д. Розвиток громади, її самодостатність – це, передусім, справа самої громади і ніякі сусіди, якими б потенційно багатими і доброзичливими вони не були, угринівців, проти їхньої волі та без їх участі — не ощасливить!

 

ВІКНА 0


Коментарів: 6

 • Анонім (18:05 11/01/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 91.237.247.62]

  ги, вопшем з халявою у жителів угринова обломилосі - треба робити, от біда!!

 • Нейтрал (23:45 12/01/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 31.148.253.72]

  "вопшем" ще не зовсім не ясно, хто , насправді, сподівався на "халяву"

 • Дурачівський з Тужилова (18:20 13/01/2018)
  Оцінка: +4 / -0 | [IP: 78.154.179.164]

  На дуржавному рівні ОТГ - це запрограмована загибель села. Ніяких ОТГ.

  У в 2019 Верхнянська ОТГ пожинатиме плоди. ДЕНЕГ - НЕТ, Філіпович з Кавчаком - пенсіонери, а Ви смертні рятуйтесь як4 можете.

  • Анонім (13:51 14/01/2018)
   Оцінка: +1 / -0 | [IP: 91.237.247.62]

   ги, а хто думає інакше? так звана адмінреформа - це як проблеми лишити громаді а собі забрати розподіл податків. вся суть влади україни нелюдська - в смислі люди їм не потрібні і навіть мішають, для них найкраще щоб україна була взагалі без людей.

  • ББА (11:17 15/01/2018)
   Оцінка: +0 / -1 | [IP: 2.221.199.60]

   як добре що ти все можеш розтлюмачіть crazy Тобі варто працювати тлумачистом в церквах

  • ББА (12:30 17/01/2018)
   Оцінка: +0 / -1 | [IP: 2.221.199.60]

   повна фраза була сказана для ватніків і несе іцконно рюцкє сакральна скрєпній смісл : ідітє на... crazy

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.