Для медпрацівників калуської “швидкої” купують 100 захисних окулярів

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 435

Депутат Калуської міської ради, фельдшер Калуської станції швидкої медичної допомоги Володимир Павлів виклав у інтернет-мережу свою заяву до головного лікаря «швидкої» Василя Романюка, яку він подав 25 березня.

 

У заяві фельдшер просить забезпечити його засобами індивідуального захисту, повідомляють "Вікна".

«Прошу забезпечити мене засобами індивідуального захисту (одноразовими або багаторазовими масками класу захисту 2 або 3, одноразовими рукавичками, захисними окулярами, дезрозчинами), забезпечити обробку спецодягу (прання з додаванням дезінфікуючих розчинів після кожної зміни) відповідно до статей 141, 153, 163 Кодексу законів про працю України та наказу МОЗ України від 13.03. 2020 року №663», — йдеться у заяві.

Як зазначив Володимир Павлів, від оприлюднив свою заяву з тим, щоб привернути увагу влади до забезпечення засобами захисту медичних працівників, які працюватимуть в епідемічному вогнищі — необхідне навіть за наявності коштів купити практично неможливо. Як раніше повідомлялося, у Калуші виділили один автомобіль швидкої для перевезення осіб з підозрою на короновірусну інфекцію і його поки що вистачає. Проте усі розуміють, що захищеними мають бути усі бригади «швидкої». Володимир Павлів зазначає:

«Вчора виїхали на виклик до пацієнта з стенокардією. Звичайна «швидка». На місці виявили, що, окрім болю, в ділянці серця, у пацієнта температура понад 38 градусів. І такі випадки непоодинокі».

За його словами, медпрацівники забезпечені захисними костюмами і рукавичками. Гірше — з масками: їх видали по 2-3 на зміну, а маску на кожен виклик треба міняти. За день одна бригада обслуговує 7-12 викликів. Причому користуються багаторазовими масками, які шиють волонтери — вони більше підходять для захисту у побуті, а медпрацівники мають бути забезпечені професійними засобами другого або третього класу захисту. Найгірше — із забезпеченням захисними окулярами.

Василь Романюк не заперечує: проблема з захисними окулярами є. За словами головного лікаря, усі бригади «швидкої» мають бути забезпечені засобами захисту: окрім масок і рукавичок, протичумними костюмами і окулярами, адже потенційну небезпеку зараз несе кожен виклик. Захисними костюмами, рукавичками та масками — багаторазовими, які шиють вручну, — всі забезпечені. А захисні окуляри є не для всіх.

За словами Василя Романюка, зараз через інтернет замовляють 100 окулярів — для всіх працівників «швидкої» за ціною 37 гривень за штуку. Їх можна мити й дезінфікувати. До речі, ще два-три тижні тому в Івано-Франківську можна було в магазині вільно купити звичайні захисні будівельні окуляри. Проте їх скупили медичні заклади обласного центру.

Як зазначив Василь Романюк, станом на 25 березня у Калуші та Калуському районі не зросла кількість викликів швидкої медичної допомоги. Так само не збільшилася й кількість викликів, пов’язаних з гострими респіраторними вірусними інфекціями.

Нагадаємо, що минулого року Калуську станцію швидкої і невідкладної медичної допомоги приєднали до комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради».

ВІКНА 1


Коментарів: 1

 • Анонім (11:35 26/03/2020)
  Оцінка: +1 / -1 | [IP: 185.222.202.133]

  от мені от чисто любопитно як павлів встигає і депутатом бути і фельдшером заодно? це називається профанація, аби не сказати гірше. також цікаво як фельдшер у нього є якась базово-профільна освіта? він ніби спеціаліст по так званому бойовому гопаку.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.