Дігери спустилися на дно 170-метрової калуської шахти, куди 15 років ніхто не навідувався. ФОТО

Категорія: АкціїПереглядів: 616

Ще з початку 2000-х років у Калуші почали занепадати і руйнуватися шахти. В результаті всі калуські шахти є мертвими і закиданими купою сміття. Проте дігери продовжуть досліджувати і випробовувати ці забуті території.

 

Як виявилося, ще не все втрачено і Калуш все-таки вберіг одну суху соляну шахту. Туди можна навіть спуститися на ліфті і помилуватися чудовими кристалами. Також можна помолитися в капличці, що знаходиться майже триста метрів під землею, інформують "Вікна" з посиланням на блог explorer.lviv.ua.

Дослідники розповіли, що, заручившись підтримкою депутата Калуської міської ради Віктора Павліва, побували і на інших шахтах. Також вони спустилися на дно 170-метрового сухого ствола шахти, куди впродовж 15 років ніхто не навідувався.

За їхніми словами, враження від подорожі досить екстримальні, повітря душне, пропитане запахом гнилих дощок. Драбина, яка зроблена без цвяхів ледве трималася, а під ногами хиталися дошки і плавали пластмасові пляшки.

Рівень води подекуди був досить високим, кажуть дігери:

"Вода всередині сухого стволу біля сходів сягала близько одного метра. Але наближаючись далі, вода впиралася в похилу стелю і плавати можна було хіба-що з аквалангом – розповідає один із екстрималів".

Подекуди з глибини стволу шахти не тільки радіозв’язок не тягнув, а навіть не було чути гуркоту дощок і не видно світла ліхтарика. Проте була достатня кількість цінних кабелів. Проте дігери закликають в жодному разі не повторювати їхньої мандрівки, адже це може коштувати життя.

Мандрівка закінчилася для розвідників успішно, адже вони впродовж тижня готувалися до спуску, попередньо складаючи план дій.

 

ВІКНА 3


Коментарів: 3

 • Анонім (20:04 10/01/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 78.109.23.2]

  вуйки, шо таке дігери?? нєпрілічне слово?? у нас допустимо виражовиваться тільки на держєвній мові. кромє того нєпонятна ваша ностальгія за совково-окупаційною промисловістью, яка успішно пройшла всі етапи декомунізації. що шахти, от скоро атомні реактори почнуть декомунізовуватися, ото буде для "дігерів" можливість пріключєній. кстаті, країна в війні, чого ці так звані дігери ще не в окопах - там вони отримають набагато більше острих ощущеній чим в шахтах.

 • Роман (18:11 12/01/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 93.75.248.4]

  Мій дід майже 20 років відпрацював в Калуській шахті.

  • ББА (20:39 13/01/2019)
   Оцінка: +0 / -1 | [IP: 213.205.198.146]

   хм . це значить , що твій дід - почьотний дігер Добре crazy

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.