Чи потрібен Калушу Генплан?

Категорія: Влада -> ІнфраструктураПереглядів: 3910

З 2007 року у Калуші на порядку денному стоїть питання виготовлення нового Генплану міста (той, який є сьогодні, датований 1978 роком, є застарілим і не актуальним). Це питання щороку піднімали депутати міської ради, усі погоджувалися, що Генплан таки треба розробляти, у бюджеті закладалися відповідні кошти. Однак один з найважливіших стратегічних документів розвитку міста так і не був профінансований.

Минулого року про Генплан вже заговорили як про пріоритет. Тоді йшлося, що у зв’язку зі змінами до законодавства його треба розробляти у першу чергу, інакше не можна буде ні продавати землю, ні віддавати її в оренду, ні будувати. Але ці загрози не прискорили справу розробки Генплану у 2011-у. А цього року про необхідність його прийняття вже ніхто навіть не говорить і у бюджеті міста, напевне вперше за останні роки, не заклали фінансування цього проекту.

Чи потрібен Калушу новий Генплан? Наскільки він є актуальним? З цими питаннями «ДП» звернулися до головного архітектора міста Петра Пострильоного.

— Насамперед, торік йшлося про зміни у законодавстві, які мали спонукати міську владу активніше взятися за розробку Генплану. Тоді мова була про реальні загрози для галузі будівництва, вирішення земельних питань у випадку його відсутності. Вони залишаються актуальними? Чи з Генпланом ще можна зачекати?

— Як громадяни міста, так і підприємці, які так чи інакше були задіяні в будівельному процесі, прекрасно знають, яких митарств вони зазнавали в процесі отримання дозвільно-погоджувальних документів. Для спрощення цих процедур та з метою сталого розвитку адміністративних територій шляхом залучення інвестицій у будівельну галузь в лютому 2011 року вийшов Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». Для реалізації цього Закону Кабінетом Міністрів України було прийнято 21 Постанову, вийшло 7 Наказів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також розроблено відповідні настанови, якими врегульовано порядок застосування діючих будівельних норм.

Треба відзначити, що пріоритетними завданням Закону є оновлення (розробка) містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки без цього, виходячи з його норм, неможливий сталий розвиток будівельної галузі.

На основі Закону України та наказів Мінрегіонбуду Івано-Франківською обласною радою в листопаді 2011 року було затверджено регіональну цільову програму розвитку інвестиційної діяльності на 2012-2015 роки. Пунктом 4 заходів програми передбачається коригування генеральних планів населених пунктів з метою зменшення адміністративного навантаження на інвесторів та конкретного визначення територій для реалізації інвестиційних проектів.

Крім того, Законом встановлено, що режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється в генеральних планах населених пунктів (планах зонування й детальних планах територій) та є обов’язковим для врахування під час розроблення землевпорядної документації.

Враховуючи, що для впровадження норм Закону в повному обсязі з 2012 року було обмаль часу, в листопаді 2011 року до нього було внесено ряд змін. Зокрема визначено, що з 1 січня 2013 року без детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, надання земельних ділянок у власність чи користування для містобудівних потреб, зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає детальному плану території, забороняється.

Що ж має Калуш? Генеральний план міста розроблений Київським НДІ «Діпромісто» ще у 1978 році. Він потребує нагального оновлення, інакше з 2013 року будівельний процес у нас може призупинитися.

— Які заходи вживаються, щоб цього не сталося?

— Виконавчим комітетом Калуської міської ради в 2010 році з НДІ «Діпромісто» було отримано лист та додаткову угоду на виконання проектно-вишукувальних робіт зі створення нового Генплану Калуша орієнтовною вартістю 1,5 млн. грн. (включаючи залучення спеціалізованих інститутів).

Враховуючи складну екологічну та містобудівну ситуацію у Калуші на ім’я керівника апарату Мінрегіонбуду п. Семчука Г. М. та заступника міністра п. Ісаєнка Д. В. було направлено листи з проханням передбачити механізм співфінансування проектних робіт 50 на 50 відсотків (з місцевого і державного бюджетів) на розроблення Генплану Калуша. На жаль, досі питання не вирішене. Зараз підготовлено лист на «Діпромісто» для підтвердження вартості проектних робіт зі створення Генерального плану міста та визначення термінів їх виконання в разі наявності необхідного фінансування. Будемо надіятися, що цього року справа зрушиться з місця.

 

Але фінансування поки що немає і, як виявилося, найближчим часом не планується. Так, секретар міської ради Олександр Челядин у своєму коментарі зазначив, що на наступній сесії міської ради будуть передбачені кошти на проведення інвентаризації землі (про її пріоритетність цього року міський голова Ігор Насалик висловився на останньому засіданні міськвиконкому минулого тижня). Для інвентаризації необхідно 2 млн. грн. А питання Генплану поки що, до завершення інвентаризації, у бюджет включати не планують. Це, за словами Олександра Челядина, стане наступним етапом.

Одним словом, якщо чекати завершення інвентаризації, яка поки що існує лише у проекті (і, як показує попередній досвід, не факт, що вона буде профінансована), то цього року до створення Генплану міста навряд чи дійде. Незважаючи на усі потенційні ризики, пов’язані з його відсутністю, що можуть виникнути буквально за рік. Звичайно, можна надіятися, що норми прийнятого торік Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» вступлять у дію не з наступного року, а пізніше і Калуш матиме досить часу для того, щоб замовити і виготовити новий Генплан. Але чи виправданий такий ризик? Крім того, Генплан нам потрібний не лише для того, щоб вписатися у Закон, а насамперед для наведення порядку у місті, щоб унеможливити стихійну забудову і стихійне розпоряджання землею, щоб визначити на перспективу, де і що має будуватися, як повинна розвиватися транспортна, комунальна інфраструктура, де мають бути сквери і відпочинкові зони тощо.

Богдана Коршинська

 

Дзвони підгір'я 51


Коментарів: 2

  • Андрій Бойчук (23:52 13/04/2018)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.179.42]

    Калуш в найближчому часі стане містом-призраком - у нього взагалі немає майбутнього! Виїдуть назавжди в закордон або в Івано-Франківськ і к

    • ББА (13:31 14/04/2018)
      Оцінка: +0 / -0 | [IP: 2.221.198.110]

      дивно що ти ще до цього часу пишеш якісь дурниці на цьому сайті . якщо ти такий впевнений що Калуша не стане - то не трать часу а шустро валі н

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.