Через відсутність газу в Калуші оголосили надзвичайну ситуацію

Категорія: Влада -> ІнфраструктураПереглядів: 978

Так, бюджетні установи за підсумками тендерів на початку року уклали договори на постання природного газу з різними постачальниками. Упродовж року ціна газу різко зростала. Тож минулого тижня у Калуші провели нараду, на якій керівникам бюджетних установ рекомендували не підписувати додаткові угоди з постачальниками і чекати укладання договору з НАК «Нафтогаз України», інформують «Вікна».

Саме ця державна компанія взяла на себе зобов’язання постачати для потреб опалення бюджетних установ у найближчому опалювальному сезоні газ за ціною 13,66 гривні за кубометр без податку на додану вартість. Таке зобов’язання прописано в Меморандумі, який наприкінці вересня підписали уряд, «Нафтогаз України» і голови громад. Проте є ще вимоги законодавства про державні закупівлі, за якими газ мають купувати на тендерах. Тож головною мотивацією для оголошення в Калуші надзвичайної ситуації є те, що це дозволить бюджетним установам укладати договори на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз України» за переговорною процедурою, уникаючи тривалих тендерних процедур.

Як повідомила на засіданні комісії начальниця фінансового управління Калуської міської ради Леся Поташник, за узагальненою інформацією бюджетних установ потреба в тепловій енергії до кінця поточного року становить майже 136,5 тис. Гкал. На офіційні запити міської влади до АТ «Івано-Франківськгаз» надійшла відповідь, що газ буде коштувати 22,90 гривні за кубометр. Відповідно до цієї ціни порахували очікувану потребу в коштах для опалення бюджетних установ — 3,2 млн гривень до кінця року. Це при тому, що бюджетних асигнувань, які закладали на початку року на такі потреби, є близько 2 млн гривень. Тобто незабезпеченість бюджетних установ при ціні газу 22,90 гривні становить 1,154 млн гривень. Згодом газ стрімко подорожчав і його вже почали пропонувати за ціною близько 40 гривень. При такій ціні, зазначила Леся Поташник, незабезпеченість коштами для  оплати за газ по бюджетних установах Калуської громади вже перевищує 4 млн гривень.

Начальниця управління освіти Ірина Люклян повідомила: зі 42-х установ освіти громади 14 використовують газ (інші отримують теплопостачання централізовано або опалюються з використанням альтернативних джерел енергії)  і потреба до кінця поточного року становить  93 312 кубометрів газу. За словами Ірини Люклян, у бюджеті було закладено ціну газу для закладів освіти 10 гривень за кубометр, тож установи не мають коштів, щоб купувати газ за ринковою ціною — 40 гривень за кубометр. При такій ціні газу установам до кінця року не вистачатиме 2,8 млн гривень. А при пільговій ціні газу від НАК «Нафтогаз України» (понад 16 гривень за кубометр з ПДВ) дефіцит становитиме близько 600 тис. гривень і в освіті, повідомила Ірина Люклян, є резерви для його покриття.  Також, за її словами, з 14-ти договорів, 8 — були укладені на почату року за підсумками тендерів з компаніям з інших областей і вони вже розірвані. 6 угод, укладених із АТ «Івано-Франківськгаз», — діючі, проте ця компанія надіслала додаткові договори зі збільшеною ціною. Вони не будуть підписані, а отже — будуть розірвані, зазначила головна освітянка громади.

Щодо закладів культури, то газом опалюються 10 приміщень з 32-ох, повідомила начальниця управління культури, національностей та релігій Любов Джуган. Газ управління культури купувало централізовано — за договором з компанією «Галіос», і з 15 жовтня він — розірваний. За словами Любові Джуган, до кінця року на опалення закладів культури потрібно 28 тис. кубометрів газу. Коштів, закладених у бюджеті, не вистачить для закупівлі газу навіть за пільговою ціною. Частину дефіциту зможуть покрити своїми резервами, проте додаткові кошти потрібно буде виділяти з міського бюджету. Тендер на закупівлю газу культура не оголошує — чекають можливості укладання договору з «Нафтогазом України».

Щодо закладів охорони здоров’я, то Калуська ЦРЛ і Калуська міська лікарня мають свої котельні, які працюють на твердому паливі і від газу не залежать. Як ішлося 11 жовтня на оперативній нараді в міськвиконкомі, в Калуській ЦРЛ опалювальний сезон вже розпочали. Щодо стоматологічної поліклініки, то тут опалення електричне. Газ потрібен для опалення чотирьох будівель міського центру первинної медико-санітарної допомоги: амбулаторій у Копанках і Голині та ФАПів у Пійлі і Довгому-Калуському. Як повідомив керівник центру Михайло Гаврилишин, тут провели роботи над зменшенням споживання газу і в цілому центру бракуватиме мало коштів для потреб опалення.  

Газом опалюють і два об’єкти спортивної інфраструктури: стадіон Хімік центру «Спорт для всіх» (тут, за словами начальника управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Михайла Клима, споживання газу невелике) і басейн «Посейдон» ДЮСШ «Сокіл». У басейні котельня працює на газі і його потреба є значною. Тендер на постачання газу для опалення басейну виграла київська компанія, яка впродовж року надіслала 17 додаткових угод, остання з яких — з ціною газу близько 32,3 тис. гривень за тисячу кубометрів. Минулого тижня договір розірвали.

«Резерву щодо оплати за газ немає. Басейн запустимо тоді, коли буде пільгова ціна на газ», — повідомив Михайло Клим.

Петро Шевчук, директор комунального підприємства «Калуська енергетична компанія», яка подаватиме тепло мешканцям та бюджетним установам у Калуші, повідомив: технічно підприємство готове до початку опалювального сезону, котельні — підключені до газу і до 15 жовтня буде укладено договір його розподілу. Чекають лише можливості укласти договір на постачання газу за пільговою ціною. А керівник Калуського відділення АТ «Івано-Франківськгаз» Василь Сагайдак повідомив: з договорами на розподіл газу проблем немає. Він застеріг бюджетні установи від використання газу без підписаного договору на постачання газу — це вважається несанкціонованим відбором газу. У такому разі буде виставлено рахунок з коефіцієнтом 1,5 до ринкової ціни.

«Буде дуже дорого. Будемо старатися не допускати цього», — зазначив Василь Сагайдак.

Рішенням комісії ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам, визнали надзвичайною ситуацією. Її класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня. Керівникам закладів бюджетної сфери доручили забезпечити економне використання енергоресурсів і не допускати випадків використання природного газу понад мінімальні норми, а також укладати договори на постачання природного газу за пільговою ціною. Комунальному підприємству «Калуська енергетична компанія» доручили перевірити готовність котелень до переходу на альтернативні види палива (якщо буде така потреба).

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.