Обеліск на Пагорбі Слави у Калуші теж демонтують 

Категорія: ВладаПереглядів: 35

На сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення виконкому "Про надання дозволу на демонтаж  окремих частин меморіально-скульптурного комплексу на Пагорбі Слави в м. Калуші". 

У проєкті рішення пропонують надати дозвіл на демонтаж окремих частин меморіально-скульптурного комплексу — титанового обеліска і стели. Здійснення робіт з демонтажу мають намір доручити комунальному підприємству "Калушавтодор", повідомляють "Вікна".

У преамбулі до проєкту рішення зазначено, що його приймають задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, розв’язаної державою-агресором — російською федерацією проти України, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини від 16.04.2024 та висновок щодо історичної та мистецької цінності Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані комунального закладу "Музейно-виставковий центр Калуської міської ради" від 09.04.2024 року.

Як нещодавно повідомляли "Вікна", впродовж 2022-2023 років на території Калуської громади було демонтовано 8 пам’ятних знаків, пов’язаних з росією та її колоніальною спадщиною. Зокрема, у 2022 році на підставі рішень виконкому було демонтовано меморіальну дошку і барельєф Бориса Сапункова на площі Героїв, 1 та барельєф медсестер Клюєвої та Гусєвої на вул. Медичній, 8 у Калуші.

У 2023 році демонтували пам’ятники радянським воїнам у селах Вістова, Пійло та на старому цвинтарі міста Калуша. В селах Копанки та Голинь на двох пам’ятних знаках демонтовані символи й тексти, пов’язані з російською федерацією та її колоніальною спадщиною. Останнє рішення про демонтаж радянського монумента виконком прийняв у березні поточного року — про демонтаж окремих частин пам'ятника загиблим воїнам у Другій світової війні у селі Тужилів. Також у 2024 році триває робота над виконанням рішення виконавчого комітету щодо демонтажу пам’ятника в селі Боднарів (тут складніша процедура, оскільки вважається, що під пам’ятником є поховання).

Крім того, у березні 2023 року демонтували пам’ятник російському науковцеві Дмитру Менделєєву перед будівлею Калуського фахового політехнічного коледжу. Монумент перебував на балансі коледжу.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.