Висотка або пустка. На площі Героїв у Калуші власник кінотеатру пропонує збудувати будинок на 14 поверхів. ФОТО

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 835

Всередині лютого в Центрі громадських ініціатив «Вільний простір» відбулося публічне обговорення майбутнього кінотеатру «Відродження». Тоді на обговорення несподівано прийшов власник кінотеатру В’ячеслав Кредісов.

 

Він доводив, що відновлювати кінотеатр не вигідно і розповів, що розглядає варіант, щоб на місці колишнього кінотеатру «Відродження» збудувати «симпатичний» житловий будинок  з розважальним центром.

Власник будівлі колишнього кінотеатру громадським активістам повідомив:

«Буду просити, щоб поміняли цільове призначення».

Нагадаємо, що В'ячеслав Кредісов з партнерами купив кінотеатр «Відродження» у 2010 році. А вже з 2011 року, згідно з умовами договору купівлі-продажу, новий власник зобов’язувався завершити реконструкцію і розпочати демонстрацію фільмів. Тож, коли власник не виконав умов договору, міська влада могла би у десятиденний термін повернути об’єкт. Але за вісім років так і не скористалася цією можливістю. Натомість, Калуш уже вісім років чекає, що ТзОВ “Відродження-2011” нарешті розпочне ремонт кінотеатру.

24 травня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутат Ольга Єланіна озвучила свій депутатський запит щодо будівлі кінотеатру.

Депутат озвучила пропозицію:

«Прошу підготувати проект рішення про розірвання договору купівлі-продажу кінотеатру «Відродження».

Сесія запит не підтримала. Однак міський голова Ігор Матвійчук пообіцяв звернутися до власника кінотеатру з тим, щоб він запропонував міській раді своє бачення виходу з патової ситуації.

В’ячеслав Кредісов прийшов до депутатів міської ради цього вівторка. Зустріч відбулася в залі засідань виконавчого комітету міської ради. На ній були присутні члени депутатських комісій з питань  власності, житлово-комунального господарства та екології, будівництва і землеустрою, а також громадські активісти.  Власник кінотеатру прийшов не сам, а у супроводі проектантів з обласного центру і не з порожніми руками – а з ескізним проектом майбутньої будівлі, в будівництво якої, на відміну від кінотеатру, він готовий інвестувати кошти.

В’ячеслав Кредісов був лаконічним:

«Зараз криза. Лише комерція не буде працювати. Прохання поміняти цільове використання».

Будівля, яку він хоче збудувати – житлово-комерційного призначення. Це «свічка» на 14 поверхів. Перші три поверхи – комерція, тут попередньо плануються і два-три невеликі кінозали, решту поверхів – житло.

Озвучив власник кінотеатру і часові рамки реалізації своєї ідеї: на виготовлення проекту потрібно пів року, стільки ж на його погодження і експертизи і два роки займе будівництво. За три роки будинок буде зданий в експлуатацію. Проте, у це вже мало хто вірить. Адже свого часу так само переконливо власник запевняв, що збудує кінотеатр і так само представляв ескіз його майбутнього вигляду, потім посилався на кризу, але ще донедавна запевняв, що зміни цільового призначення не буде.

Також на зустрічі йшлося про те, що в центрі Калуша будівлі на 14 поверхів не передбачені. Така споруда буде просто подавляти навколишню забудову, яка має максимально 4-5 поверхів. Втім В’ячеслав Кредісов, за його словами, готовий понизити поверховість, мінімально він назвав десять поверхів. А також заявив, що готовий до партнерства з місцевими забудовниками, хоча фінансово зданий впоратися з таким проектом і самостійно.

По суті варіантів небагато. Перший: міська рада погоджується на пропозицію власника і надіється що він таки виконає зобов’язання. Другий: міська рада не погоджується на зміну цільового призначення земельної ділянки. У такому разі, як прозвучало на зустрічі є два шляхи: або консервація об’єкту на невизначений термін, або продаж кінотеатру. В’ячеслав Кредісов запевнив, що готовий продати об’єкт, який в принципі може викупити й місто, але ціна буде з урахуванням витрат власника у перерахунку на курс долара. Відбудовувати кінотеатр  теперішній власник точно не буде. Але якщо громада погодиться на житловий будинок з комерційними приміщеннями, то як бонус отримає благоустрій прилеглої території. Інші бонуси можна обговорювати.

Простору для маневру у міської влади практично не залишилося. В’ячеслав Кредісов запевнив, що одразу наступного дня подасть офіційне звернення про зміну цільового призначення земельної ділянки. Але, за словами начальника земельного відділу міськради Володимира Мельника, спочатку потрібно виготовити проект детального планування території, він має пройти процедуру громадського обговорення і лише у випадку затвердження проекту, можна буде виготовити землевпорядну документацію і змінити цільове використання землі. Такий шлях для міської ради є оптимальним. Адже депутатам не доведеться приймати жодних рішень без участі громади. Завдання міської влади зводиться до того, щоб залучити до громадського обговорення проекту максимальну кількість калушан (прозвучала навіть пропозиція провести опитування) і на основі вивчення позиції громади прийняти рішення. А у випадку затвердження розробленого власником кінотеатру проекту детального планування території, рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки буде суто технічним.

Якщо проект громаді не сподобається, а висотка в центрі міста – це справді шокуюче рішення, то у такому разі руїна на центральній площі скоріш за все надовго. Щоправда, В’ячеслав Кредісов пообіцяв за місяць привести будівельний майданчик до порядку, а саме обгородити не лише більшу частину площі, а й саму будівлю і таким чином унеможливити доступ на територію сторонніх осіб (для їх же безпеки). Можливо навіть покосять траву і винаймуть охорону. Але зрозуміло, що останні кроки будуть лише тимчасовими і порядок на території буде напряму залежати від того, чи дозволить міська рада будівництво багатоповерхового будинку. Бо, якщо руїну просто законсервують, то сумнівно, що власник буде утримувати охорону та слідкувати за порядком на території роками допоки щось не зміниться.

ВІКНА 1


Коментарів: 14

 • yurko (22:06 21/06/2018)
  Оцінка: +5 / -1 | [IP: 93.170.118.49]

  Курва діди правду казали:

  - Нема гирше з хлопа пана!

  Ganba

 • Гість (22:48 21/06/2018)
  Оцінка: +15 / -2 | [IP: 78.154.179.165]

  Довбана влада і довбаний народ який ніколи не буде і не хоче бачити нормального життя.

 • Гість (23:14 21/06/2018)
  Оцінка: +7 / -0 | [IP: 78.154.179.165]

  Пройдисвіт хоче нагнути всю калуську дебільну і продажну владу. Розірвати договір і крапка. Наука шулерам та аферистам.

 • Гість (23:17 21/06/2018)
  Оцінка: +7 / -0 | [IP: 78.154.179.165]

  Сесія запит не підтримала. Однак міський голова Ігор Матвійчук пообіцяв звернутися до власника кінотеатру з тим, щоб він запропонував міській раді своє бачення виходу з патової ситуації.

  Матвійчук чому не розірвано договір. Тебе чекає з насаликом за відродження тюрма. У Кредісока криза в голові. Криза він каже.

 • Гість (23:19 21/06/2018)
  Оцінка: +4 / -0 | [IP: 78.154.179.165]

  Тож, коли власник не виконав умов договору, міська влада могла би у десятиденний термін повернути об’єкт. Але за вісім років так і не скористалася цією можливістю. Натомість, Калуш уже вісім років чекає, що ТзОВ “Відродження-2011” нарешті розпочне ремонт кінотеатру.

  КАЛУСЬКА ВЛАДА - ДОЛБОЙОБИ.

  Вісім років гладили яйці шулерам і пройдисвітам.

  • yurko (09:08 23/06/2018)
   Оцінка: +2 / -0 | [IP: 93.170.118.49]

   Та ні. Просто то все банда Насалика. Не може ж одна рука бити іншу.

   Коли попередні орендар не виконав умов договору (а насправді банда хотіла забрати собі) то швиденько забрали. А тепер вже "ніяк ніззя"...

 • ББА (01:44 22/06/2018)
  Оцінка: +7 / -0 | [IP: 2.216.90.13]

  одне питання залишається . чому це загороджена ЦІЛА ПЛОЩА , а не лише один кінотеатр ?

  • yurko (09:14 23/06/2018)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 93.170.118.49]

   Як то чому? Бо він від самого початку не збирався там ніякий кінотеатр будувати, а лише відкусував ділянку під оту гаргару. Не влізе 14-типоверхівка на той малий клаптик. Треба всю площу підім'яти.

   А далі тупо шантаж:

   - Або гоніть бабки, або я будую шо хочу, а ні, то будете сидіти з руїною в центрі міста, тєрпіли-лохи!

 • правда (12:05 22/06/2018)
  Оцінка: +4 / -2 | [IP: 188.163.29.18]

  Чого 14 поверхів? давайте 40Усмішка

 • Анонім (22:08 22/06/2018)
  Оцінка: +3 / -1 | [IP: 194.44.48.6]

  а мені ідея подобається.Красива сучасна будівля.

  • роман (09:57 24/06/2018)
   Оцінка: +3 / -1 | [IP: 109.162.17.94]

   я також кажу хороша красива ідея,а ті коменти з верху це селюки валіть в деревню деревенщина

 • роман (10:26 23/06/2018)
  Оцінка: +1 / -1 | [IP: 109.162.17.94]

  всі ви в коментах селюки,а що класно виглядаєДобре

 • Misha (11:44 12/07/2018)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 46.149.176.85]

  Блін, вертолітного майданчика бракує замість тих двох дерев на криші. Недоопрацювали проект. Того сесія і не підтримала)) Усмішка

  • ББА (16:22 12/07/2018)
   Оцінка: +1 / -0 | [IP: 2.216.90.13]

   ще можна знести кінотеатр і на його місці і на місці площі викопати озеро - всі будуть задоволені і ніякий кризис не стане на заваді Добре

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.