У костелі святого Валентина виступив композитор Сергій Слижук

Категорія: КультураПереглядів: 1899

У неділю, 18 травня, калушани та гості міста змогли послухати органну музику у католицькому костелі святого Валентина.

Отець настоятель Роман Стадник запросив до виступу у костелі молодого музиканта із обласного центру Сергія Слижука. 

— Я присвячую свій концерт дню матері, — сказав органіст Сергій Слижук перед початком концерту.

Сергій Слижук — соліст, вокаліст та поет із Івано-Франківська. Він один з небагатьох митців, які розвивають органну музику на Прикарпатті. Про дитинство, юність, зрілість і, звичайно, про мистецтво Сергій Слижук розповів калушанам після концерту, адже тут у нього є свої шанувальники.

Прихожанка костелу святого Валентина Марія принесла музиканту духовну літературу. Жінка розповідає, що народилася у Львові. Своїми першими враженнями пригадує, що її вражала органна музика у костелі, куди її водила мама та «цьоця».

— Мені особливо сподобалися твори італійського та німецького композиторів, — ділиться пані Марія із «Вікнами». — Ви такий всесторонній! — звертається до музиканта. — Хотілося би більше з вами поспілкуватися.

У виконавця — маленький пересувний орган, який він привіз до Калуша із собою із Івано-Франківська. На більший — немає коштів.

— Іде боротьба  — чи займатися (органною музикою. — Авт.), чи ні. Займатися — це дуже важко, — зізнається Сергій Слижук. Музикант має більше 17 років досвіду гри на органі. Освоїв його самостійно. Сергій мріє грати професійно на справжньому інструменті. За його словами, витратити на новий орган потрібно не менше сотні тисяч гривень.

Камерний орган Сергієві дістався завдяки щасливому випадку.

— У гаражі біля монастиря, де я займався, було складське приміщення, — пригадує він. — Там у власника я знайшов цей маленький орган.  Я сам його оздобив малюнками. Прикрасив і розмалював, — показує. Більше ви можете дізнатися у передачі «Мистецька палітра», — радить музикант. 

Після закінчення концерту отець настоятель Роман Стадник подякував виконавцю «за позитив». Він пообіцяв виступати у Калуші більше, адже у костелі — хороша акустика та теплий прийом.

— Орган — це інструмент, який збагачує сам спів. Всі великі композитори писали свої твори на релігійну тематику. У церкві мали початок і світські твори. Де міг написати Бах свою прекрасну музику, як не у церкві. Він служив органістом при маленькій церкві.Там писав твори, і мав де їх заграти.

У програмі концерту прозвучали духовні українські органні твори композитора органіста Сергія Слижука: «Покаяння», Прелюдія №2 «Осанна во Вишніх Богу», вокальні твори «О! Преславне чудо» та органні твори європейських композиторів Й.С.Баха, А.Кореллі, Г.Альта.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.