У Калуші зменшилися надходження туристичного збору

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 382

З січня цього року в Україні змінився принцип нарахування такого місцевого податку як туристичний збір.

 

По-перше, розмежовано ставку цього місцевого податку для внутрішнього (громадяни України) і зовнішнього (іноземці, які приїжджають в Україну) туризму. По-друге, досі цей податок нараховували від вартості проживання, з січня — від мінімальної заробітної плати.

Загалом туристичний збір з початку року у Калуші, де вартість проживання у готелях відносно інших міст є помірною, суттєво зріс. Так, у Калуші ставку податку і для внутрішнього, і для зовнішнього туризму встановили на рівні 0,2%. Зараз це 8,2 гривні з людини на добу.  До нового року за одноденне розміщення туриста готелі сплачували у міський бюджет 0,5% від вартості проживання, тобто якщо вартість, наприклад, становить 500 гривень на добу, то туристичний збір складав 2,5 гривні.

Очевидно, що різке збільшення туристичного збору мало б так само різко збільшити поступлення до міського бюджету від цього податку. Однак цього не відбулося. Навпаки, - поступлення зменшилися. Так, у 2019 році Калуш запланував зібрати 6 тис. гривень туристичного збору, у першому кварталі року до бюджету поступило 1,2 тис. гривень. Для порівняння, за перший квартал минулого року у Калуші зібрали 1,7 тис. гривень туристичного збору, а загалом за 2018 рік – 7,4 тис. гривень.

Зменшення надходжень проти минулого року на тлі різкого збільшення самого податку означає, що туристів у місті поменшало в рази. Як прокоментував начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, Калуш не є туристичним містом. До того, люди, які приїжджають у відрядження, не сплачують туристичний збір.

Вірогідною причиною зменшення надходжень туристичного збору є те, що раніше податок, особливо коли йдеться про недорогі номери у готелях, був копійчаним, відтак простіше було заплатити туристичний збір, у тому числі і за людей, які прибули у відрядження. Тепер ситуація змінилася і надходження більш реально відображають ситуацію з туризмом у Калуші.

ВІКНА 0


Коментарів: 2

 • Анонім (22:39 09/06/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 78.109.23.2]

  невже депутати які щось там колдують з міським бюджетом вірять що калуш цікавить туристів??

  • ББА (23:36 10/06/2019)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 79.75.63.183]

   ну ти же як скажений чомусь лізеш на сторінку Калуша інфо , замість того , щоб піти нах скрєпні сторінки якогось там забуряцкава вєстніка shok

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.