У Калуші уклали всі договори на викладання тротуарів бруківкою

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 442

таном на 13 квітня управління житлово-комунального господарства визначило підрядників, які цього року займатимуться капітальним ремонтом тротуарів у Калуші — викладатимуть їх бруківкою. Загалом цього року програмою капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства на капітальний ремонт тротуарів було передбачено 2 млн 60 тис. гривень. Це дуже скромно, якщо порівнювати з минулими роками.

Так, починаючи з 2017 року, в Калуші викладають бруківку на тротуарах. У перший рік на це витратили майже 3,5 млн гривень, у 2018 році — близько 4,9 млн гривень. А вже торік обсяг видатків на брукування тротуарів різко зменшився і становив у межах 3 млн гривень.

Цьогорічні понад 2 млн гривень "розбили" на п’ять тротуарів. А з підрядниками визначилися у рекордно стислі терміни: перший договір було укладено 27 березня, останній — 13 квітня. Торік, наприклад, перший договір було укладено лише 9 травня, а процес вибору підрядників тривав до осені. Основною причиною такої оперативності є те, що з 19 квітня змінюються правила проведення закупівель за бюджетні кошти. І якщо зараз для закупівлі робіт на суму до 1,5 млн гривень можна не проводити аукціон, а просто укласти договір з визначеним підрядником і оприлюднити його, то вже з наступного тижня аукціон є обов’язковим починаючи з суми 50 тис. гривень.

Загальна сума укладених договір на брукування тротуарів — понад 2 млн 16 тис. гривень. Таким чином загальна економія бюджету — майже 44 тис. гривень або 2%. 

Цього року більшу частину коштів на капітальний ремонт тротуарів освоїть ПП «Еліт Україна» — майже 1 млн 182 тис. гривень. У активі цього приватного підприємства два договори з п’яти, проте на найдорожчі тротуари — на вул. Б. Хмельницького (від 32-го до 52-го будинку) та на вул. Чорновола (від церкви до перехрестя з вул. Європейською). Нагадаємо, в 2017-2018 роках на викладання бруківкою тротуару на парному боці вул. Б. Хмельницького від кільця до міської поліклініки витратили майже 1,9 млн гривень. Торік цей тротуар не фінансувався, а цього року роботи будуть продовжені. На кожен з цих тротуарів у міському бюджеті заклали по 600 тис. гривень. Відтак загальна економія за двома договорами з ПП «Еліт Україна» — понад 18 тис. гривень.

До речі ПП «Еліт Україна» — єдиний підрядник, який викладав бруківкою тротуари минулого року і продовжить виконувати такі роботи у поточному. Торік підприємство теж мало два договори і вони так само були найдорожчими. У 2019 році ПП «Еліт Україна» викладало бруківкою тротуар на  вул. Б. Хмельницького біля міського РАЦСу та на вул. Підвальній, загалом на близько 1,5 млн гривень і це також становило більшу частину річних видатків міського бюджету на такі роботи.

Брукування ще трьох тротуарів цього року доручили двом підприємцям, причому обоє раніше такі роботи коштом бюджету не виконували.

Зокрема, два договори: на капітальний ремонт тротуарів на вул. Тихого (від Тихого,5 до Тихого, 10 — біля військової частини) та на вул. Шевченка (невелика ділянка навпроти колишньої друкарні) управління житлово-комунального господарства укладало з підприємцем Романом Феденяком. Бюджет капремонту цих тротуарів — 580 тис. гривень, а загальна сума укладених договорів — майже 567 тис. гривень. До речі, підприємець Роман Феденяк зареєстрований у серпні минулого року, в його активі окрім цих двох поки що більше немає договорів на виконання робіт коштом бюджету на території Калуської громади.

П’ятий договір — на капітальний ремонт тротуару на парному боці проспекту Лесі Українки (біля будівельного майданчика церкви) — уклали з підприємцем Ігорем Чурою. Він виявився найбільш економним: бюджетом на цей тротуар заплановано 280 тис. гривень, а сума договору — майже 267,6 тис. гривень. Ігор Чура має 13 договорів з управлінням житлово-комунального господарства Калуша на загальну суму понад 2,1 млн гривень. В основному, на проведення капітальних ремонтів у житлових будинках (покрівлі, мережі холодного водопостачання тощо).

До речі, минулого року капітальним ремонтом чотирьох тротуарів у Калуші теж займалися калуські підприємці Олег Андріїв (на вул. Коновальця і Гірника), Микола Храновський (вул. Грушевського) та Роман Сілецький (вул. Каракая).

 

ВІКНА 2


Коментарів: 1

 • Анонім (16:39 16/04/2020)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

  хі, хі, в серпні зареєстрований, ніякого підприємницького досвіду нема і зразу замовлення на 570 тисгрн?

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.