«Той, хто тримає небо». Калуський театр «ЛюбАрт» виступив на львівському фестивалі

Категорія: КультураПереглядів: 318

У Львові в рамках Дня міста відбувся благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом». На заході представили велику кількість локацій.

 

Одна із них − театральна, до неї долучилися актори калуського народного аматорського театру «Любарт». Вони представили сучасну п’єсу-притчу «Той, хто тримає небо». Її авторами є режисер та сценарист «Любару» Любов та Ігор Липовські.

За основу взяли архепипові поняття, які обіграли в сучасному контекті. У виставі глядач спостерігає за тим як рунується сім’я, її традиція, і як підривається авторитет батька. Проте завершення її все ж оптимістичне. Любов Липовська зазначає:

«Батько, який тримає небо» – це метафора. По суті він є підгрунтям і основою всього. Проте бачимо як довколо нього руйнується світ, зокрема тікають діти, відвертається дружина. Сина світ зваблює футболом, дочку− літаками, парашутами, дружину –абосолютненіщо Абні, який власне і знищує традицію сім’ї, забирає дружину, зваблюючи її грошима і хорошим життям. Завершується притча словами: «Щоб там не було, він завжди триматиме небо».

У п’єсі задіяли сім акторів. Серед них Фініст Хуго (псевдонім, не розкриває своє справжнє ім’я), Оксана Молодець, Назар Ткачик, Вікторія Перейма, Олександр Галькевич, Вікторія Богуцька, Роман Якубовський. Музичне оформлення та звук – Роман Скрипак.

Позитивно відгукнулися «любартівці» і про львівську аудиторію, яка більше ніж розуміла зміст дійства. Режисер «Любарту» Любов Липовська зауважила:

"Глядачі були приємними. Вони не просто розуміли зміст вистави, а були співучасниками дійства. Іноді маємо глядача заангажованого, який не хоче сприймати щось нове, не хоче працювати мозком, а лише хоче спожити і відпочити. Проте вистава не розрахована на розжовування. Вона лише дає намітку і посил, а кожен в уяві вже може додумати сюжет".

ВІКНА 0


Коментарів: 1

 • Анонім (17:13 10/05/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 217.12.210.244]

  тю, який такий "авторитет всього" - де ви у нас виділи чоловіка який буде в своїй сім"ї "авторитет" та ще і всього, ми, чай, нє мусульманє - в нас баба авторитет, директор і начальник всього, а мужик лиш так, ходячий банкомат. поки не буде на бабу управа доти мужички зможуть хіба дешевими тіатрами тішитися.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.