Робота над генеральним планом Калуша - на завершальному етапі

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 279

 Нині діючий генеральний план міста Калуша, затверджений рішенням Івано-Франківського облвиконкому ради народних депутатів в 1979 році, був розроблений Українським Державним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО» в 1978 році за умов бурхливого розвитку виробничих потужностей Калуського промвузла.

За період з 1979 року по 2017 рік було декілька спроб розробити основний містобудівний документ м.Калуша – генеральний план міста, однак, з різних причин, цього не вдалося досягти. Так в 2002 році на замовлення міста було розроблено топогеодезичну зйомку міста в      М 1:2000 , а в 2006 році, на замовлення Калуської міської ради, НДПІ «ДІПРОМІСТО ім.Ю.Білоконя» було розроблено техніко-економічне обґрунтування розвитку території міста Калуша. В 2009 році Калуська міська рада, затвердила запропонований ТЕО розвитку міста, однак через відсутність фінансування до розроблення містобудівної документації справа не дійшла, повідомляє пресслужба Калуської міської ради.

У 2011 році з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» відбулися зміни в законодавстві України. Зокрема, було  введено норми, згідно з якими населені пункти нашої держави, для можливості свого розвитку повинні оновити наявну містобудівну документацію. Враховуючи значну тривалість та вартість розроблення містобудівної документації, законодавець у  перехідних положеннях зазначеного законодавчого акту передбачив відтермінування заборони на відчуження земель та нову забудову в населених пунктах України до 1 січня 2015 року, а згодом до 1 січня 2017 року. 

У 2015 році КП «Земельно-кадастрове архітектурно-планувальне бюро Калуської міської ради» на підставі договору з виконавчим комітетом Калуської міської ради розпочало роботу над оновленням топографічного плану масштабу 1:2000 в м. Калуші. Робота над оновленням топографічного плану була завершена в кінці 2016 року. Враховуючи техногенну та екологічну ситуацію в місті, в 2017 році на замовлення Калуської міської ради був заключений договір з ДП «Науково-дослідний інститут галургії» на визначення гірничо-геологічних обмежень у генеральному плані забудови у межах міста. Ці роботи, які передували розробленню генерального плану міста,  дали можливість наприкінці 2017 року оголосити тендер на розроблення генерального плану міста.

За результатами процедури відкриття тендерних пропозицій переможцем визнали Науково-дослідний проектний інститут «Містобудування», з яким у жовтні 2017 року заключили договір на розроблення генерального плану міста Калуша. Загальна вартість зазначених робіт становить 630 тис. грн.

За період 2018-2019 років проектний інститут здійснив значну частину робіт, передбачених державними будівельними нормами для розроблення генеральних планів міст, зокрема:

виконав роботи із збору вихідних даних та їх систематизації для проектування (надіслано більше сотні листів та запитів і отримано інформацію з різних джерел щодо інженерних мереж міста, соціальної інфраструктури, історичного середовища, економічної ситуації , охоронних зон тощо);

провів аналіз  наявної топогеодезичної основи, отримав вихідні дані і т.д.;

інститут демографії та соціальних досліджень  ім. М. В. Птухи Національної Академії наук України на замовлення  ДП «НДПІ Містобудування» виконав демографічний прогноз для міста;

на топографічній основі зробили схематичний план існуючого використання території Калуша.

На сьогоднішній день розробили:

 розташування міста в системі розселення;  схему існуючих планувальних обмежень ; концепцію історичного ареалу та зон охорони пам’яток містобудування та архітектури;

 - ескіз основного креслення генерального плану міста Калуш;

 - креслення історичного ареалу та зон охорони пам’яток культурної спадщини міста;

  - документацію «Історико-архітектурний опорний план, визначення меж та режимів використання історичних ареалів міста Калуш Івано-Франківської області».

Зазначена документація проходить процедуру погодження усіх рівнів, передбачених законодавством.

Для завершення робіт з розроблення генерального плану міста проектній організації залишилось розробити розділи та графічні матеріали «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)» на мирний час та на особливий період.

   З набуттям чинності  21.09.2018 року Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» та  внесенням відповідних змін  до  Закону України «Про регулювання містобудівної документації»  виникла необхідність розробки  Звіту  про стратегічну екологічну оцінку. Цей звіт є  передумовою затвердження містобудівної документації.

У 2019 році з розробником генерального плану Калуша підписали договір на виготовлення вказаної вище документації. За процедурою погодження розроблений звіт про стратегічну екологічну оцінку погоджується  Міністерством охорони здоров’я, Міністерством екології та природних ресурсів (а після об’єднання - новоутвореним міністерством) та за участю Міністерства закордонних справ. У разі можливого впливу життєдіяльності м. Калуша  (зокрема через р. Лімницю)  на  держави-сусіди доведеться провести транскордонні консультації у випадку, якщо у відповідності  з Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку», зачеплена держава виявить бажання взяти участь у обговорені містобудівної документації.

Розроблення генерального плану Калуша знаходиться на завершальній стадії. До кінця року планується оголошення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при розробленні генерального плану та Звіту про стратегічну екологічну оцінку. В разі успішного проведення громадських слухань та при позитивному висновку Державної експертизи проєктна документація буде направлена на розгляд сесії Калуської міської ради для її затвердження.

КАЛУШ ФМ 0


Коментарів: 2

 • Анонім (13:03 07/10/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

  ги, знову ж таки ви вуйки апалітічєскі рассуждаєте - в 1978 році не могло бути ніякого "бурхливого розвитку" тому що в 1978 році була аккупація і самі аккупанти назвали цей період "застой" - бурхливий розвиток калуша почався після 24 серпня 1991 року - ви хіба це не замітили? і вот ше інтєрєсно шо то таке - "цивільний захист в особливий період" - шо за "особливий", куда жителям міста податись коли "особливий" період нежданно прийде?

 • Анонім (12:40 08/10/2019)
  Оцінка: +2 / -0 | [IP: 109.162.17.14]

  Напишуть оголошення про дату громадських слухань десь на туалетному папері що роликом висить в міській раді, а потім далі будуть робити спроби забудувати дитячі майданчики.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.