На Калущині пасічник займається відновленням популяції карпатської бджоли. ВІДЕО

Категорія: СоціумПереглядів: 458

Відновленням популяції карпатської бджоли займається у Войнилові пасічник Ярослав Муха. Його пасіка — унікальна для регіону.

 

Після 20-ти років за кордоном Ярослав Муха вирішив зайнятися селекцією карпатських бджіл — виду, який почав занепадати, інформують "Вікна" з посиланням на "РАІ".

І хоч селекція поки що йде у збиток, чоловік впевнений, що робить важливу справу. Бджіл він використовує і для лікування. Пасічник змайстрував унікальну лікувальну хатинку і навіть запатентував свою ідею.

Детальніше — у сюжеті ТРК "РАІ".

Довідка.

Карпатська бджола (карпатка) є підвидом бджоли медоносної. Природний ареал поширення: підніжжя і гірські райони Карпат, але порода поширилася в інші області України штучним розселенням. Характеризується високою зимостійкістю і зменшеним споживанням корму взимку. Перевагою породи вважається те, що комахи не вилітають за медом і пилком при поганих погодних умовах. Бджоли незлобиві і миролюбні: майже весь сезон сім'ї можна оглядати без лицьової сітки і димаря. Також вони пристосовані до пошуків нових скупчень медоносів, мало рояться.

Навесні сім'ї швидко нарощують силу, інтенсивно використовують ранньовесняний медозбір, і зберігають її протягом усього літа. Цю особливість карпатських бджіл використовують для виробництва ранніх пакетів бджіл. Бджоли відрізняються високою продуктивністю на головному взятку і «сухою» печаткою меду, переважно білою, іноді змішаною. Сім'я карпаток за один сезон може принести від 50 до 80 кілограмів меду.

Порода пристосована для транспортування на великі відстані і слабо уражається нозематозом. Карпатські бджоли характеризуються підвищеною восковою продуктивністю і підходять для запилення тепличних рослин, так як швидко пристосовуються до різноманітного клімату.

 

ВІКНА 0


Коментарів: 1

 • Анонім (14:59 16/10/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

  ну то таке - після 20 років за кордоном (де очевидно приходилось пахати як папа карло на чужого злобного дядю) тепер чувак знайшов свою нішу особистого комфорту щоб спокійно жити на старість.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.