Міська рада не може впливати на будівництво установки ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»

Категорія: Екологія -> Соціум -> ВладаПереглядів: 394

5 листопада на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили відповідь на петицію щодо заборони будівництва установки по виробництву оксиду пропілену ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

Нагадаємо, петицію під такою назвою зареєстрував Василь Гекало. Її зміст лаконічний: звіт про вплив на довкілля від роботи даної установки викликає недовіру у населення Калущини. Збір підписів під петицією розпочався 24 жовтня. А вже наступного дня пропозицію калушанина підтримали 150 калушан – необхідний мінімум для того, щоб петиція потрапила на розгляд міської ради. На даний час петицію вже підписав 181 мешканець міста, інформують "Вікна".

У відповіді на цю петицію міська влада описала процедуру будівництва та запуску нового виробництва. Так, у жовтні минулого року рішенням Калуської міської ради від ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» було надано дозвіл на розроблення проекту детального планування території для будівництва нових установок на орендованих земельних ділянках. Вже за місяць на сесії міської ради проєкт детального планування території було затверджено.

11 грудня 2018 року рішенням виконавчого комітету міської ради було затверджено містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва установки з виробництва оксиду пропілену потужністю 2700т/рік. 19 квітня 2019 року на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено «Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля». Перші громадські слухання відбулися 5 червня 2019 року в актовому залі управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». У липні департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України надав свою оцінку аналізу впливу на довкілля.Оскільки до звіту було висловлено ряд серйозних зауважень, Міністерство відмовило у видачі документа дозвільного характеру — висновку з оцінки впливу на довкілля, а підприємство було змушене розпочати процедуру з початку.

18 вересня 2019 року на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено чергове «Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля». 21 жовтня 2019 року в ПК «Мінерал» відбулися громадські слухання в рамках громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва нової установки ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

Усі пропозиції та зауваження, які було озвучено на громадських слуханнях передано профільному Міністерству, яке має їх розглянути та надати (або ж відмовити у наданні) свого висновку до звіту про вплив на довкілля планованої діяльності.

Після того, як Міністерство енергетики та захисту довкілля України надасть позитивний висновок щодо звіту, суб’єкт господарювання повинен звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області для отримання дозволу на початок будівельних робіт.

На даному етапі, зазначено у відповіді, Калуська міська рада не має повноважень щодо надання чи ненадання дозволу на будівництво нової установки. Зате вона має повноваження щодо підготовки і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля та визначення в установленому порядку розмірів відшкодувань підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності за забруднення довкілля та інші екологічні збитки. У відповіді йдеться:

«Для більш детального вивчення порушеного у петиції питання, її буде винесено на розгляд профільної постійної комісії міської ради із залученням бажаючих представників громадськості та ТОВ «Карпатнафтохім», а також, за потреби, чергової сесії міської ради».

Судячи з усього, обговорювати будуть не заборону будівництва (як того вимагають калушани, які підписали петицію), оскільки на даному етапі у цьому вже немає сенсу, а можливість відшкодування ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» екологічних збитків, які ще треба буде довести. Скоріш за все, таке обговорення не матиме жодних наслідків.

ВІКНА 1


Коментарів: 2

 • Анонім (14:05 07/11/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

  ну що вуйки, поняли тепер? - якщо ваша влада вирішить збудувати посеред калуша могильник ядерних відходів то так і буде. тут вам не майдан, хі, хі.

  • ББА (23:47 09/11/2019)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 79.75.52.167]

   ти вуйку не парься - уже всі "пойнялі" , що у тебе не горить пердак crazy

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.