Іван Красійчук: «Починаючи з жовтня, в Калуші спостерігається тенденція збільшення захворюваності на CОVID-19»

Категорія: СоціумПереглядів: 835

Про зустріч з генеральним директором КНП «Калуська районна лікарня» Іваном Красійчуком домовилися заздалегідь, але, прямуючи до медзакладу, помітив перед входом вантажівку торгової мережі «Епіцентр», яка доставила матраци. Тож хоча планувалося розпочати розмову із ситуації про захворюваність на CОVID-19, але спершу поцікавився в співрозмовника про те, з чим пов’язане придбання такого товару.

– Закупили матраци у кількості 150 штук передусім для тих відділень лікарні, де нині лікують хворих на коронавірусну інфекцію. Наявні переважно вже зношені й потребували заміни. Зрештою, на їх стан  скаржилися і пацієнти, тому ми віднайшли можливість придбати нові матраци, які сьогодні були нам доставлені.

– І все ж, Іване Олексійовичу, про найголовніше – захворюваність на CОVID-19…

– Ситуація, скажу відверто, складна. Починаючи з перших днів жовтня (розмова велася 2 листопада. – Авт.), спостерігається тенденція до збільшення кількості захворювань. Із 135 наявних ліжко-місць, призначених для хворих на коронавірус, на сьогодні всі зайняті.

Ми передбачали ймовірність такої ситуації, до цього готувалися і передчасно підготували наказ про додаткове розгортання 36 ліжок для хворих на CОVID-19. Їх облаштували на базі палат дитячого відділення лікарні, яке ми лише нещодавно відкрили після проведення там капітального ремонту. І нам, звичайно, нині сумно, що першими пацієнтами оновленого відділення стали не дітки, а дорослі. Але іншого виходу із ситуації, що нині склалася, не було.

– Чи правдивою є інформація про те, що окремі відділення Калуської ЦРЛ припинили прийом пацієнтів?

– Це справді так, але стосується вона лише хірургічного відділення. Пов’язано це передусім із збільшенням хворих на коронавірусну інфекцію серед медичних працівників нашої лікарні. Проаналізувавши ситуацію, побачили, що такі хворі є в усіх фактично відділеннях, але найбільше – в хірургічному. В цьому відділенні сьогодні хворіють шість лікарів, сім медсестер і одна працівниця молодшої групи медперсоналу. Такий стан справ змусив нас тимчасово терміном на два тижні закрити хірургічне відділення, аби не допустити більш широкого розповсюдження інфекції. Про це ми вже офіційно поінформували швидку медичну допомогу та адміністрацію Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

Що стосується інших відділень, то вони сьогодні приймають лише ургентних хворих, тобто тих, хто потребує невідкладної медичної допомоги. Планова госпіталізація там теж тимчасово призупинена.

– Чи вистачає нині в лікарні медичних працівників?

– У зв’язку із загостренням ситуації та збільшенням числа хворих на CОVID-19 ми хочемо збільшити кількість місць (до 12) у реанімаційному відділенні, де надають допомогу. Задля цього плануємо додатково запросити лікарів-анастазіологів, адже їм доводиться цілодобово перебувати біля важкохворих. Ще раніше в соціальних мережах було оприлюднено оголошення про прийом на роботу медсестер та молодшого медичного персоналу.

– Наскільки поліпшилася ситуація із забезпеченістю відділень киснем після придбання товариством «КАРПАТНАФТОХІМ» нової кисневої установки?

– Вона значно поліпшилася, і ми одночасно сьогодні подаємо цей препарат до 96 ліжок хворих. Тож хочу ще раз подякувати як керівництву цього підприємства, так і тим його працівникам, які брали безпосередню участь у доставці установки на територію лікарні, її монтажі та введенні в експлуатацію. Була виконана дуже велика робота, ціною якої є здоров’я і навіть життя людей.

– Ще про що хотіли б сказати, Іване Олексійовичу, на що звернути увагу калушан?

– На сьогодні працівники лікарні забезпечені індивідуальними та спеціальними засобами захисту, дизінфікуючими засобами та матеріалами. Щодо медикаментів, то більшість із них ми маємо, але є серед них і деякі проблемні категорії. Останнім часом, зокрема, стали виникати труднощі з придбанням на ринку деяких антибіотиків, але ми їх шукаємо в різних напрямках і докладаємо всі зусилля, аби віднайти.

Зважаючи на ріст захворюваності на CОVID-19 і збільшення числа важкохворих, хочу звернутися до мешканців Калуша та сіл району, аби вони дотримувалися таких елементарних карантинних правил, як носіння масок, миття рук та інших.

Хочу також подякувати за нелегку і навіть небезпечну працю медичному персоналу лікарні. Адже часто, ризикуючи власним здоров’ям, вони працюють і надають допомогу своїм пацієнтам. Такі люди заслуговують на повагу і розуміння.

Записав Анатолій Гайовий.

Нафтохімік 0


Коментарів: 1

 • Лариса (08:56 06/11/2020)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 195.5.106.250]

  А чому ніхто не розбирається, що у нас в Калуші такому невеликому містечку така висока смертність? Тільки за вчорашій день 3-є молодих мужчин... Як так найвища смертність на Прикарпатті в Калуші. Чому про це мовчать. Що це халатність лікарів??? Людей не приймають до останнього в лікарню, говорять лікуйтесь вдома, аж доводять до такого стану, що потім підключають до ШВЛ і все смерть... Це щодо вчорашнього чоловіка, який помер на 51 році життя. До того був здоровий.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.