“Епіцентр” викупив у Калуші частину “солянки” за 6 млн гривень

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 330

3 вересня у Калуші відбувся земельний аукціон. Продавали земельну ділянку для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка розташовані в районі вулиць Ринкова та Хіміків. Її площа становить 1,8344 га. Стартова ціна земельної ділянки склала понад 6 млн 54 тис. гривень.

Нагадаємо, рішення про проведення земельних торгів міська рада прийняла в серпні цього року. А саме: тоді було затверджено експертну грошову оцінку та умови приватизації земельної ділянки. За рішенням міської ради, гарантійний внесок встановили в розмірі 5% від стартової ціни — близько 300 тис. гривень. Спочатку планували крок земельного аукціону встановити в розмірі  5% від стартової ціни, однак, міська рада зменшила його до 1%.

Торги в Калуші проводила торгова біржа «Універсальна». У земельному аукціоні взяли участь два учасники: ТОВ «Епіцентр К» і ТОВ «Фаєрбонд». Другий учасник зійшов із дистанції вже на першому етапі торгів. Відтак під час аукціону було зроблено лише один крок, а переможець торгів — компанія «Епіцентр К» — сплатить за земельну ділянку близько 6 млн 115 тис. гривень без ПДВ.

Цього ж дня після підписання протоколу аукціону має бути укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки.

У коментарі «Вікнам» представник покупця — регіональний директор компанії «Епіцентр К» в Івано-Франківській області Дмитро Танько повідомив, що на придбаній із аукціону земельній ділянці компанія має намір збудувати торговий центр «Епіцентр». Компанія знає про обтяження — необхідність інвестицій для того, щоб вивезти звідси засолений ґрунт, однак детальних розрахунків ще не проводила. Дмитро Танько зазначив:

«Ми будуємо «Епіцентр» у Долині. Тривалий час плануємо побудувати торговий центр і в Калуші. Бачимо в цьому перспективу. До цієї земельної ділянки ми приглядалися ще в 2013 році і тепер прийшов час для будівництва».

Також він повідомив, що «Епіцентр» планують збудувати в першому півріччі наступного року. Його площа складе близько 5 тис. кв. метрів. Також тут попередньо планується облаштувати 100-150 паркувальних місць. Для початку в торговому центрі буде створено близько 100 робочих місць, і в перспективі, запевнив представник «Епіцентру», їхня кількість зростатиме.

Другий учасник торгів — представник компанії «Фаєрбонд» — відмовився давати будь-які коментарі за підсумками аукціону.

А начальник земельного відділу міської ради Володимир Мельник повідомив: востаннє з аукціону землю в Калуші продавали ще в 2008 році. Потім тривалий час через невизначеність у законодавстві земельні аукціони не проводилися. Їхнє проведення відновили в 2017 році. Однак до останнього аукціону з торгів продавали не право власності, а лише право оренди землі.

Цього року, за словами Володимира Мельника, в Калуші до аукціону було підготовлено ще три земельні ділянки. Дві — для багатоквартирного житлового будівництва в районі вулиці  Малицька. Одну з них віддали Спілці ветеранів АТО Калущини, другу — виставлять на аукціон, щоправда, продаватимуть право оренди земельної. Ще одна земельна ділянка, яка готується до аукціону, — для влаштування паркінгу, теж в районі вул. Малицька.

До речі, на початку року до міського бюджету планувалося отримати 4 млн гривень від продажу землі. Як повідомив Володимир Мельник, вже є 8 млн гривень надходжень, а з останнім аукціоном — 14 млн гривень.

Хід аукціону, коментарі керівника земельного відділу та переможця — у відео "Вікон":

Нагадаємо, за заявою ТОВ «Епіцентр К» наприкінці минулого року міська рада дала дозвіл на виготовлення проєкту детального планування території. Його затвердили в квітні цього року.  Проєктом детального плану території передбачено, що на ділянці площею 1,8346 га буде збудовано торгове приміщення площею 7 340 кв. метрів (забудова на 40% площі), поруч — парковка на 100 місць.

До початку будівельних робіт необхідно виконати інженерну підготовку території з видаленням насипних ґрунтів та вивезенням їх в попередньо погоджене міською радою місце.

Згідно зі звітом про науково-технічну роботу з аналізу порушених гірничими роботами земель та обґрунтування місця складування солевмісних ґрунтів, який підготував Львівський інституту «Гірхімпром», склад насипу на «солянці» такий самий, як і склад відходів, закладених у хвостосховищах №№ 1 і 2. Відходи на «солянку» звозили в 40-60-их роках минулого століття. Вони займають площу понад 8 га. Вивезені з майбутнього будівельного майданчика відходи науковці рекомендують складувати на хвостоховищах №№1 і 2, поблизу солевідвалу №1 Домбровського кар’єру. Як ідеться в звіті «Гірхімпрому», потужність насипу становить до 6 метрів. По периметру земельної мідянки, яку продали з аукціону, розташовані огороджувальні дамби з суглинку, а до 70% площі забудови займають засолені відходи збагачення. Рекомендується видалення засолених ґрунтів, а суглинки огороджувальних дамб — використати для рекультивації та влаштування основи будівельного майданчика.

Інвестор будівництва має замовити проєкт вивезення, вивезти засолені ґрунти, а після вивезення — провести рекультивацію майбутнього будівельного майданчика з допомогою суглинку. Загалом треба буде вивезти 100-120 тис. кубічних метрів відходів.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

 

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.