Зразковий дитячий духовий оркестр «Золоті сурми» відзначив 35-річний ювілей

Категорія: КультураПереглядів: 468

Видовищною шоу-програмою відзначив свою 35-ту річницю  Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів зразковий дитячий духовий оркестр «Золоті сурми», інформує сайт управління культури Калуської міської ради.Цей колектив з безліччю граней і свіжих звукових образів несе у світ своє високе мистецтво і гідно представляє Калуш, Україну на міжнародному рівні, раз по раз зачаровує і не перестає дивувати своєю творчістю.

Заснований в 1983 році при дитячому будинку культури «Романтик». Керівниками колективу свого часу були Михайло Чир, Ігор Пробоїв, Михайло Пробоїв, Василь Фіняк. З 1985-го  колектив очолює  Іван Шалата. За його керівництва в 1990 році оркестр отримав почесне звання «зразкового».

Історія оркестру, його яскраві здобутки та мистецькі досягнення - це заслуга Івана Михайловича.  На сьогодні «Золоті сурми» заслужено є одним з найкращих дитячих оркестрів Прикарпаття та України. Виступи «Золотих сурм» завжди оригінальні, неповторні, всім до душі  - і дітям, і дорослим.

Особливого колориту виступам оркестру додавав ансамбль мажореток «Сузір’я» під орудою Ольги Квецко, який створено при оркестрі в 2016 році. Успішно дебютувала і підготовча група цього колективу під керівництвом Анастасії Чигирин.

Основний склад оркестру налічує біля 60 виконавців. Це діти різного віку.  На недільному концерті кожна мелодія звучала по-особливому, злагоджено і урочисто. Це відзначили глядачі та почесні гості свята.

З привітальним словом звернулися до оркестру-ювіляра міський голова Ігор Матвійчук. Спеціально до цього свята,  для оркестру були пошиті ефектні костюми, придбані комплектуючі до барабанів. Крім того, колектив нагороджений премією, а керівники Ярослав Гулимчук, Ольга Квецко – грамотами міського голови.

Також привітали оркестр зі знаменною датою Заслужений артист України, професор, композитор, член національної спілки композиторів України, артист Національної опери України Василь Григорович Пилипчак,

відомий калуський режисер Василь Миколайович Заник. Відеопривітання надіслали  Лауреати багатьох Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а нині артисти Національної опери України Володимир та Віктор Дмитріви, в минулому учасники «Золотих сурм»,  

На завершення свята директор ПК «Юність» Наталія Малинка вручила ювілярам святковий торт. Також вітали керівників і батьки учасників оркестру та мажореток..

Наприкінці святкового концерту велику вдячність висловив диригент «Золотих сурм» Іван Шалата співкерівнику  оркестру Ярославу Гулимчуку та всім викладачам духового відділу Калуської дитячої музичної школи за хорошу підготовку і підтримку, а саме: Ользі Шинальській, Мар’яні Костів, Юрію Шалаті, Михайлу Пробоїву, Володимиру Ковалю, Андрію Горохову, Роману Федоріву, Ігорю Зятику та подякував батькам за талановитих дітей, за розуміння та підтримку у розвитку та діяльності духового оркестру.

 Того незабутнього дня у вщент заповненій залі звучали твори композиторів країн Європи та України, світові хіти і неповторні популярні українські  мелодії. Лунали бурхливі овації та вигуки «Браво!» Режисером та ведучою дійства була Олена Мазур, звукорежисером – Віктор Ясінський. Висловлюємо вдячність за допомогу в створенні фільму калуському міському телебаченню (монтаж Тараса Явецького).

Щодо планів… Нещодавно зразковий духовий оркестр «Золоті сурми»– став переможцем обласного конкурсу ансамблевого музикування. Наступного тижня в Івано-Франківській обласній філармонії  відбудеться концерт оркестру. Крім того 6 травня колектив буде приймати участь у ІІІ Міжнародному фестивалі «Королівський лев»  (м.Львів) на честь святкування  Дня міста

 11-14 травня братиме участь в Міжнародному фестивалі духових оркестрів в місті Рівне.

Забігаючи вперед, запрошуємо всіх калушан та гостей міста на фестиваль духових оркестрів, який буде проходити в Калуші наприкінці травня, в рамках святкування Дня міста. До участі вже зголосились колективи з Івано-Франківська, Долини, Львова, Рівного.

 

ФОТО:Любов Карташова 

Вісті Калущини 0


Коментарів: 1

 • yurko (11:30 24/04/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 195.182.22.20]

  На зараз то мабуть найкращий дитячий духовий.

  І проблема не у відсутності дитячих талантів, а у відсутності талановитих організаторів-диригентів.

  sad

  Бо свого часу Гурський "ліпив" із звичайних школярів третьої школи реально круті колективи.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.