Закон можна порушувати. Калуська райрада не проголосувала за припинення повноважень голови Новицької ОТГ

Категорія: ВладаПереглядів: 519

21 лютого Калуська районна рада розглянула питання про припинення повноважень депутата районної ради Михайла Срібняка.

 

Нагадаємо, що депутата, на той час голову Калуської районної ради Михайла Срібняка, 23 грудня минулого року було обрано головою Новицької ОТГ. На нову вибору посаду він заступив на початку січня, однак це не заважає сільському голові продовжувати виконувати обов’язки депутата районної ради, інформують "Вікна".

11 лютого Михайло Срібняк брав участь у роботі позачергової сесії і голосував за питання порядку денного. Так само, як на сесії 23 лютого і буде це робити надалі: за позбавлення Михайла Срібняка мандату проголосували всього шестеро депутатів. Більшість утрималася, тож, рішення не пройшло.

Між тим, це суперечить законодавству України. Більше того: здобувши мандат сільського голови, Михайло Срібняк мав би автоматично, без будь-яких голосувань втратити мандат депутата районної ради. Не будемо коментувати статті Законів, а просто їх процитуємо.

Процитуємо Закон України «Про статус депутатів місцевих рад».

Стаття 5. Дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради

1. Повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі:

4) обрання або призначення  його  на  посаду,  зайняття  якої  згідно  з Конституцією України ( 254к/96-ВР ) і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень;

Стаття 7. Несумісність статусу депутата місцевої радиз деякими посадами та видами діяльності

3. Депутат місцевої ради не може мати іншого представницького мандата.

(У Рішенні Конституційного Суду України 1999 р. №7-рп/99 у справі № 1-25/99 (справа про сумісництво посад народного депутата і міського голови) підкреслюється, що "представницький мандат" пов'язаний з обранням особи на посаду з наданням їй відповідних повноважень, у т. ч. виступати від імені виборців, тому міський голова є головною посадовою особою територіальної громади міста з представницьким мандатом. Оскільки статус сільських і селищних голів фактично аналогічний статусу міського голови, з даного рішення можна зробити висновок, що й вони є посадовими особами з представницьким мандатом).

А ось статті Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні":

Стаття 12. Сільський, селищний, міський голова

4. Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

Судячи з усього, порушення вищенаведених норма чинних Законів України у районній раді стає нормою. Більше того, наступним рішенням Калуська районна рада включила депутата Михайла Срібняка до складу постійної комісії з питань культури і соціального захисту.

«Вікна» спробували отримати пояснення з приводу очевидного порушення законодавства у самого Михайла Срібняка. І дізналися, що таке, мовляв, є скрізь. Приклад — селищний голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів. Очолює громаду з грудня 2017 року, одна це не заважає йому виконувати обов’язки депутата Івано-Франківської обласної ради по даний час. І це непоодинокий приклад.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.