Висотка 15 чи 30 метрів? У Калуші 23 лютого обговорять проєкт історико-архітектурного опорного плану

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 971

Замовником розроблення містобудівної документації є виконавчий комітет Калуської міської ради, розробником — Державне підприємство науково-дослідний і проектний інститут містобудування (ДП«НДПІ Містобудування»Підморгую.

Історико-архітектурний опорний план розроблено в рамках виконання робіт із виготовлення генерального плану міста Калуш. Документація розроблена ДП«НДПІ Містобудування» на підставі рішення Калуської міської ради від 27.07.2017 № 970 «Про розроблення генерального плану міста Калуша», — йдеться у повідомленні.

З проєктом містобудівної документації можна ознайомитись в управлінні архітектури та містобудування Калуської міської ради (2-й поверх, кабінет головного архітектора, тел. 6-68-16), або на офіційному сайті міської ради в розділі "Новини".

Процедура розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту державного планування триватиме до 22 лютого 2021 року.

Пропозиції громадськості надаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по-батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил на адресу м. Калуш, вул. І. Франка, 1.

Громадське обговорення проєкту історико-архітектурного опорного плану відбудеться 23 лютого о 18.00 у палаці культури «Мінерал» (м. Калуш, вул. Чорновола, 49).

Нагадаємо, що громадське обговорення проєкту історико-архітектурного опорного плану було ініційоване міською владою у зв’язку з намірами затвердити проєкт детального планування території на площі Героїв, 16, який передбачає будівництво житлового будинку на 9-10 поверхів на місці кінотеатру «Відродження». Включення цього питання до порядку денного січневої сесії міської ради збурило громаду. Тож, його розгляд вирішили перенести.

У серпні 2020 року під час громадського обговорення прєкту Генерального плану Калуша, складовою якого є історико-архітектурний опорний план, ішлося про те, що будівництво висотки на площі Героїв, 16 неможливе, оскільки територія кінотеатру «Відродження» перебуває в межах історичного ареалу і тут визначена максимальна висотність забудови 15 метрів. Однак вже у вересні інститут Містобудування повідомив міську владу, що до проєкту історико-архітектурного опорного плану внесено корективи, відповідно «до пропозицій роботи «Детальний план території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,3448 га для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на пл. Героїв, 16» (ПДП розробляв НДІ Діпромісто)» — допустиму висотність забудови збільшили до 30 метрів. Попередня міська влада намагалася оспорити внесення змін, посилаючись на те, що проєкт детального плану на місці кінотеатру «Відродження» не затверджений міською радою (а отже це не містобудівна документація), а міська влада як замовник не зверталася до інституту з приводу внесення змін у висотність забудови на площі Героїв.

На громадське обговорення 23 лютого, судячи з оприлюднених матеріалів, виносять саме скоригований історико-архітектурний опорний план. З графічних матеріалів випливає, що частина будівлі колишнього кінотеатру і площі перед ним (візуально, близько третини) — з боку площі Героїв — перебуває в зоні з максимальною висотністю забудови 15 метрів (тут охоронна зона пам’яток архітектури). А друга частина (до вулиці Підвальної, включаючи готель «Асторія»Підморгую — в зоні з максимальною висотністю забудови 30 метрів.

 

ВІКНА 1


Коментарів: 2

 • Анонім (09:21 06/02/2021)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.222.202.133]

  шо вас так жаба давит чи шо вуйки, лічно я аби той нєбоскрєб був навіть 100 метровий а нагорі как лучших нєбоскрєбах нового йорку бассєйн аби самий багатий і жирний жлобобарига в ньому пліскавсі на завість вам ніщебродам, хі,хі - дуже переживаєте за "історичний ареал", та там до будівництва кінотеатру імені ленінського комсомолу взагалі був засраний вокзал і нічого.

 • Андрій Бойчук (01:05 06/04/2021)
  Оцінка: +2 / -0 | [IP: 46.149.184.47]

  Знесіть оту коробку колишнього кінотеатру "Відродження" та влаштуйте затишний скверик. І не морочте калушанам голови десятки років. Кінотеатри вже не потрібні в наш час. У людей є телевізори з численними телеканалами і домашні кінотеатри. Хто буде нести гроші в кінотеатри, як у вдома можна подивитись фільми на любий смак безкоштовно!

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.