Військовий із Калущини “Невмирущий”: Щоб не потрапити в полон, кожен із нас має при собі гранату

Категорія: СоціумПереглядів: 1369

Вони понад три місяці спілкувались по телефону і тільки 9 грудня зустрілися, а познайомив їх бронежилет.

Мова йде про голову районної ради Василя Дзундзу та добровольця, сержанта взводу забезпечення 128-ої гірсько-піхотної бригади, що дислокується в Дебальцеве, уродженця Негівець Юрія Івановича Равликовського (позивний “Невмирущий&rdquoПідморгую.

Своїх благодійників Юрій Іванович знає поіменно і в цю 10-денну відпустку хоче кожного знайти, щоб подякувати, пишуть ”Вісті Калущини”.

“З Василем Степановичем нас познайомив бронежилет, точніше його відсутність, — розповідає чоловік. — Ще як я був в Ужгороді, чую, передали з Калуського району засоби захисту, а мені не попало, йду питати. Виявилося: бронежилет отримав солдат з Калуша, який мені в сини годиться, тому забирати не насмілився, тим паче, що йшов воювати для того, щоб не призивали молодих і недосвідчених. Таких, як він, я, 52-річний, можу замінити аж 8. Бронежилет — не отримав, зате отримав телефонний номер голови Калуської районної ради. А вже пізніше завдяки йому і бронежилет. От так ми від серпня і зідзвонювалися”.

У минулому п.Юрій — моряк. Добровольцем пішов 31 липня, потім — місяць навчання на Ужгородському полігоні, далі — Полтава, а уже з 2 вересня — Дебальцеве:

“Нас відправляли по черзі: розвідників, мінерів, медиків, бо робили укомплектовану бригаду. Я — один з перших, хто пішов у відпустку. Найбільше, — говорить військовий, — хотілось побачити онучку, якій 2,5 роки і котра після смерті батька тягнеться до дідуся; мою стареньку матусю і, звичайно, дружину, і всіх рідних і друзів...”

Далі колишній майстер Калуського училища №6 розповідає про своїх  учнів, котрих зустрів на передовій, а також про теперішніх підопічних:

“Мені їх всіх шкода, вони для мене, як діти. До прикладу, “прибився” Юра — київський третьокурсник, батьки якого думають, що він на полігоні в Ужгороді. Стараюся сигарети та солодощі йому “підкидати”, — сміється вояк.

Наступна історія навертає його на великий сум:

“У житті доводилося зазнавати неодноразово втрат: смерть сина, батька… Тепер, коли їхав додому, ще раз переніс цей біль втрати. Ми пліч-о-пліч майже від початку йшли з молодим (27 років) старшим лейтенантом. Він мене навіть проводжав у відпустку, а у вечері, вже їдучи в поїзді, я дізнався, що хлопець загинув… Щодо себе, то неодноразово доводилось дивитися смерті у вічі. Найбільше запам’ятався випадок, коли на відстані 100 метрів зірвався снаряд. На війні, коли б’ють “Гради”, не діє теорія про виміри і про те, що за 7 секунд треба сховатися, адже коли ти їдеш в машині і тебе взяли на приціл, тут уже мало шансів… Кожен з нас, щоб не потрапити в полон, має при собі гранату”.

Юрій Іванович каже, що він на Сході, як це недивно звучить, непогано влаштувався: бетонований бліндаж на місці колишньої ферми, змайстрував цегляні печі. А як повернеться, повинен закінчити душ та провести електрику, щоб Новий рік при світлі зустріти.

Назад “Невмирущий” не може не повернутися, бо немає, як каже, морального права, адже потрібно помінятися на свята з молодими хлопцями і татусями.

“Ми там потрібні і місцевому населенню, яке сподівається на наш захист, — розповідає п. Юрій. — Ми окопуємось — думаю, буде кордон. Стоятимемо до останнього, бо є заради кого”. “Невмирущий” розповідає, що війна часто сниться, неодноразово доводилося воювати й уві сні, тому  без зброї почуває себе незахищеним.

Голова ради Василь Дзундза розповів, що Івано-Франківська область взяла шефство над 128-ою  бригадою: відправили 15 генераторів, готують вагон із дровами. Активно долучається і Калуська районна рада. Нещодавно відправили лісоматеріали на бліндажі, буржуйки, продукти харчування. Планують і на наступний тиждень зібрати гуманітарну допомогу.

“Я не можу на це все дивитися, — не стримуючи емоцій каже Василь Степанович. — Районна рада 80% своєї роботи спрямовує на перемогу: 600 тисяч гривень витратили з бюджету плюс пожертви людей; ТзОВ “Даноша” півмільйона виділила на лікування поранених бійців, мешканців області”.

На завершення Юрій Равликовський переконує, що перемоги український народ дочекається, а своєму другу в тилу обіцяє передати державний прапор, пройнятий тамтешнім духом.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.