Вечорниці 1935 року. У Калуші оцифровують історію. ФОТО

Категорія: ІсторіяПереглядів: 1220

Краєзнавець Василь Фіцак взявся оцифрувати історичні світлини з архіву голови Калуської міськрайонної організації Союзу українок Любові Липовської.

 

Саме Любов Липовська надала негативи старих світлин з історії Калуша, розповів у соцмережі дослідник Василь Фіцак:

"Калуш на старій фотографії. Завдячуючи п. Любі Липовській з філії "Союзу Українок" яка радо надала плівочні негативи старих фотографій повязаних з Калушем для оцифрування. Велика подяка п. Полицькому Миколі Ярославовичу власнику компанії "Сако" за оцифрування негативів. Дуже хочеться, щоб калушани долучились до процесу ідентифікації цих світлин, які будуть виставлені для загального доступу і обговорення".

Василь Фіцак поки що оприлюднив дві світлини — рекламки вечорниць — із зображенням гори Сивуля в Рожнятівському районі. А в списку почесного комітету вечорниць — чимало відомих калушан 1930-х років.

ВІКНА 0


Коментарів: 3

 • yurko (09:45 22/11/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 93.170.118.32]

  "Дєди віпівалі!"

  По аналогії з москалями, треба всім надягнути червоно-чорні стрічки і прийти під РБК з фотками на акцію "Бєсссмєртний баль" crazy

  Жартую звісно, але приємно, що прадід з вуйком були в комітеті Підморгую

 • yurko (10:50 22/11/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 93.170.118.32]

  А ще згадалося, як інший мій дід розповідав, як восени 39-го з тризубами і синьо-жовтими прапорами члени того товариства йшли зустрічати "Братів з великої України", думаючи, що то типу "злука 2", як було у 1918-му. Але побачили, що то совіти на танках приїхали і так дременули, що потім один з тризубів у туалеті РБК знайшли. Мудрі були. А хто не був - того швидко "злучили" з бурятами...

 • yurko (10:55 22/11/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 93.170.118.32]

  А ще дід по маминій лінії Луців (ветеран Калуського футболу) розповідав, як одного разу побіг виручати когось з кентів. Вже точно не пригадую чого і з ким була бійка (у районі колишніх "Українських страв", а тепер тренажерного залу на вул. Чорновола). Підрізали його тоді. Розпанахали верхню губу так, що до смерті було сильно помітно. Тоді йому доктор Дозорський (брат бабці по татовій лінії) накладав скобки у тому домі (який з прадідом побудували) де я зараз живу. Отак ще задовго до мого народження пересіклися представники двох родин.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.