У Завої підприємство викупило дорогу. Люди не можуть дістатися до лісу. ВІДЕО

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 617

Близько 15 років у Завої триває конфлікт між громадою та ЗАТ «Калушліспромгосп», яке викупило земельну ділянку разом із комунальною дорогою.

 

Сільський голова Завою Василь Романів пояснює:

"Це конфлікт громади і підприємця Михайла Чепіля, який викупив цех разом із комунальною дорогою. Від людей надходять скарги, що кого хочуть пускають, а кого хочуть — ні. А це є комунальна дорога. В угоді купівлі-продажу був пункт про те, що підприємець зробить об’їзну дорогу. Об’їзної дороги немає, а центральна для заїзду у ліс перекрита". 

Ворота підприємства нині — на замку. За дозволом на проїзд охоронці радять телефонувати до директора підприємства Михайла Чепіля. 

Селяни розкладають стару карту і доводять — дорога споконвіку належала громаді. 

Комунальна дорога, яка 15 років тому перейшла у приватну власність, проходить через територію приватного підприємства і є найкоротшим шляхом до лісу. За договором купівлі-продажу, підприємство мало влаштувати об’їзну за рахунок земель сільської ради. А в тої — можливості обмежені. 

Депутат сільської ради Микола Гаврилів пояснює: 

"У договорі було вказано, що він зробить дорогу з гравійним покриттям. Але там було вказано «із запасів сільської ради». А тут виявилося, що запасів сільської ради нема. І люди лишилися без дороги". 

 

 

Ще кілька років тому земельники Калуського району пропонували влаштувати об’їзд, «відщипнувши» кілька метрів території підприємства. Інший варіант — зробити об’їзд землями сільської ради. Однак, за частину дороги «Калушліспромгосп» має домовитися із військовим лісгоспом.

Завійчани уже судилися із підприємством, проте суд — програли. Сільський голова пояснює: 

"Програли — бо засильна людина". 

У селі, можливо, не здійнявся б такий галас, якби лісники не перекопали інший шлях, яким селяни їздили до лісу. Тепер, оскільки альтернативи немає, мешканці Завою оббивають пороги сільської ради.

Василь Романів розповідає: 

"Народ звертається до нас, щоб відмінити цей договір купівлі-продажу або укласти із підприємцем договір сервітуту. На звернення від сільської ради, від громади він не відповідає. Тому ми змушені звертатися до суду, щоб відмінити цей договір купівлі-продажу". 

Директор ЗАТ «Калушліспромгосп» Михайло Чепіль каже: мешканці села мають куди заїхати до лісу, а щоб зробити об’їзд, як це зазначено у договорі, сільська рада має надати йому проект:

"Я пропоную: нехай мені дадуть документацію, я буду виконувати. Це має бути виготовлений проект. Це не моя територія, я лише виконавчий директор. Із власниками я ще не говорив, бо як можна говорити про видачу техпаспорту на машину, якщо ще нема машини? Не треба 16 чи 17 років їздити по судах. А за пару місяців часу — я можу допомогти — виготовити проект і тоді я зроблю дорогу".  

У сільській раді пропонували керівнику підприємства укласти договір сервітуту і навіть надсилали йому відповідні листи. Але конфлікт між громадою і підприємством вже давно зайшов у глухий кут. Тож тепер дорога тільки до суду.  

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.