У Калуші зареєстрували сім випадків сальмонельозу

Категорія: СоціумПереглядів: 261

У Калуші троє дітей дошкільного віку захворіли на сальмонельоз. Захворюваність, запевняють медики, не пов’язана із харчуванням у дитячих садках, але могла б розповсюдитись контактно-побутовим шляхом. Завдяки проведення комплексу протиепідемічних заходів розповсюдження сальмонельозу не допущено.

Впродовж першого кварталу поточного року в районі відмічено зниження захворюваності на гострі кишкові інфекції на 15,1%. За цей період зареєстровано 28 випадків гастроентероколітів проти 33 за аналогічний період 2017 року. Захворювань дизентерією не зареєстровано.

Проте, як повідомила лікар-епідеміолог Калуської міськрайонної філії ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України" Ольга Гошовська, із  групи кишкових інфекцій насторожує захворюваність сальмонельозом, яка зросла на 83,3%: 

"Зареєстровано 6 випадків проти 1 за аналогічний період 2017 року. Крім цього, в першій декаді квітня зареєстровано ще один випадок сальмонельозу. Всі 7 випадків зареєстровано серед міського населення".

Серед захворілих сальмонельозом — 4 дорослих проти 1 за аналогічний період 2017 року (ріст на 75%) та 3 дітей (ріст на 100%). Випадки сальмонельозу зареєстровано серед дітей, які відвідували дитячі дошкільні заклади. Хоча захворюваність сальмонельозом не пов’язана із харчуванням у дитячих дошкільних закладах, але могла б розповсюдитись контактно-побутовим шляхом. Завдяки проведення комплексу протиепідемічних заходів розповсюдження сальмонельозу не допущено.

Нагадаємо, що сальмонельоз — це гостре інфекційне захворювання, яке виникає при споживанні продуктів харчування, заражених мікроорганізмами із роду сальмонел. Сальмонела не тільки досить стійко зберігається, а й розмножується  в продуктах харчування. В процесі кулінарної обробки сальмонели гинуть при 80 градусах С через 2-3 хвилини, при кип’ятінні – миттєво. Саме порушення режимів теплової обробки найчастіше і сприяє харчовим отруєнням. Спалахи цієї небезпечної інфекції щорічно реєструються в Україні, але їх все ж таки можна попередити.

ВІКНА 0


Коментарів: 1

 • я (08:42 16/04/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.8]

  Нєфіг яйця у бабок на пятачку купляти

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.