У Калуші відкрили дошку відомій “союзянці” Ірині Сохацькій. ФОТО

Категорія: АкціїПереглядів: 235

Раніше йшлося, що постійна комісія Калуської міської ради з гуманітарних питань погодила пропозицію Калуської філії "Союзу українок" встановити на приміщенні в центрі міста, яке орендує ця громадська організація, пам’ятну дошку відомій калушанці Ірині Сохацькій-Онищенко.

Ірина Сохацька-Онищенко є відомою і заслуженою особою у Калуші. Вона є донькою знаного громадського діяча Івана Сохацького, якого у 1939 році вивезли у Сибір. На честь Івана Сохацького у Калуші названа вулиця, інформують "Вікна".

Пані Ірині вдалося уникнути репресій, вона все життя прожила у Калуші. За фахом – художник, вчителювала в училищі культури. Була серед ініціаторів відродження і становлення у Калуші українського громадського руху, зокрема Союзу Українок. Пані Ірина є почесним громадянином міста Калуша та почесною союзянкою.

Як зазначає очільниця Калуської філії "Союзу українок" Любов Липовська, зараз найкращий час для встановлення пам’ятної дошки: у цьому році Союз Українок відзначає свій 100-літній ювілей, а Ірині Сохацькій-Онищенко мало б виповнитися 90 років.

Проект, був втілений за кошти родичів Ірини Сохацької-Онищенко, які мешкають у Львові.

Світлини Ірини Сохацької з архіву "Союзу українок" — за посиланням.

Фото: Артур Єфремов

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.