У Калуші відбудуться громадські слухання щодо нової установки «КАРПАТНАФТОХІМу”

Категорія: Екологія -> ВиробництвоПереглядів: 433

У Калуші розпочалося громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва нової установки на ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Відповідне оголошення оприлюднено на офіційному сайті міської ради 18 вересня. Тривалість громадського обговорення — 25 робочих днів.

 

Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань. Громадські слухання відбудуться 21 жовтня об 11.00 в палаці культури «Мінерал», інформують "Вікна".

Підприємство планує збудувати установку з виробництва оксиду пропілену потужністю 2700 тонн на рік. Сировина — пропілен, який вже виробляють на підприємстві — його постачатимуть з цеху піролізу трубопроводом та перекис водню, який доставлятимуть сюди автоцистернами.

Будівництво установки з виробництва оксиду пропілену планується здійснювати на території ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» в межах орендованої земельної ділянки, на площі близько 1500 кв. метрів. Майданчик розташований в південно-західній частині території, біля залізничної станції підприємства. Загальна площа забудови установки становить близько 177 кв. метрів, її висота — близько 36 метрів. Склад перекису водню передбачено розмістити на незабудованій ділянці, поряд з існуючим складом їдкого натру, його максимальна ємність — 240 куб. метрів. Перекис водню зберігатимуть у трьох наземних резервуарах по 80 куб. метрів кожен, один із яких — аварійний.

Склад оксиду пропілену матиме максимальну проектну ємність — 320 куб. метрів, готова продукція буде зберегтися у чотирьох наземних резервуарах по 80 куб. метрів кожен. Відвантаження оксиду пропілену заплановано в залізничних цистернах. Для цього тут встановлять нові насоси.

Потреба у сировині— 2000 тонн на рік пропілену і майже 3 000 тонн на рік 60-відсоткового розчину перекису водню.

Оксид пропілену — безбарвна прозора рідина з ефірним запахом. Є отруйною речовиною, має цитотоксичну та мутагенну дію. Оксид пропілену є пожежо- і вибухонебезпечним. Здебільшого використовується як сировина для виробництва поліуретанових пластмас та пропіленгліколю. Пожежонебезпечною речовиною є і перекис водню.

Звіт з оцінки впливу на довкілля займає 536 аркушів. З документом, як виплаває з оголошення, можна ознайомитися в уповноваженому центральному органі, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодопланованої діяльності (Міністерство екології та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ).

Місця розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації: ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», м. Калуш, вул. Промислова, буд. 4, контактна особа Крикливий В.Б., тел. +380508857973, а також управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, м. Калуш вул. Степана Бандери, 28, контактна особа Дзундза Людмила Ярославівна, тел.(03472) 60026. На підприємстві та в міському управлінні надзвичайних ситуацій зі звітом можна ознайомитися, починаючи з 23 вересня щоденно, крім вихідних.

Зауваження і пропозицій приймає Міністерство екології та природних ресурсів України, електронна адреса відділу оцінки впливу на довкілля : m.shimkus@menr.gov.ua, тел. (044) 206 20 89. Контактна особа: начальник відділу Шимкус Марина Олександрівна.

 

ВІКНА 2


Коментарів: 1

 • Анонім (09:07 20/09/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 176.107.179.147]

  хі,хі, ігра в європу - красава, ну прочитає вуйко за тиждень звіт на 536 аркушів - і далі що, піде до контактної особи з красномовною фамілією крикливий де йому розкажуть в формі короткої енергійної лекції про прогулку "довкіллям"?

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.