У Калуші хочуть створити центр

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 679

Проблема реабілітації і повернення до цивільного життя ветеранів АТО/ООС є не новою. На жаль, державні структури на місцях здебільшого не можуть вирішити її  через недофінансування, відсутність кваліфікованих працівників або просто через  байдужість. Тому дуже часто все може залежати від активних людей, громадських організацій, яким ця проблема не є чужою.

Саме такими є троє добровольців — Тарас Масляк, Олег Перегуда та Іван Порохнавець , які хочуть створити у Калуші реабілітаційний центр "4.5.0. Прикарпаття". Вони самі побували на Сході і захищали там територіальну цілісність нашої держави. Зараз Олег та Іван займаються підприємницькою діяльністю та стартапами, проте відчувають гостру потребу допомогти побратимам повернутися до нормального життя, наскільки це можливо, інформує "Нафтохімік".

— Я навчався впродовж чотирьох років в Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті, був вихований в дусі визвольної боротьби ОУН-УПА на розповідях  засновника і першого директора ліцею Ореста Миколайовича Дичковського, який з тринадцяти років воював за незалежність України в лавах УПА, — розповідає Олег Перегуда. — Після подій на Майдані на початку війни призваний до Калуського військомату на посаду начальника фінансової служби. В липні вступив до добровольчого батальйону національної гвардії, так як для служби на передовій в ЗСУ не підходила військово-облікова спеціальність. В батальйоні призначений на посаду командира взводу. За два роки виконував завдання в Попасній, Нижньому, Курдюмівці, Комишувасі. В 2016 році демобілізований. Після служби стикнувся з проблемою соціалізації – думками я ще був на війні, тілом – на великій землі, де практично нікому не було цікаво, що відчуває колишній військовий. Перебуваючи на службі всі сили віддавав на виконання завдань не жаліючи себе і вірив, що вдома всі так само роблять для того щоб відновити Україну, зробити її сильною. Дуже боліло, коли зрозумів, що це далеко від правди.

Ідейним натхненником створення центру є Олег Перегуда, який зараз знайшов собі заняття для душі — тримає власну пасіку.

— Для майбутнього центру ми виділяємо три основні напрямки реабілітації, — розповідає про ідею Олег. — Це психологічна реабілітація в поєднанні з комплексом заходів з цивільної адаптації, фізіотерапевтична реабілітація та застосування комплексу апітерапевтичних процедур і методик. Основна увага буде спрямована на відновлення фізичного та психологічного здоров’я.

Власне сама назва центру «4.5.0. Прикарпаття» є досить символічною, адже цифри, які тут використані, це код редіоперемовин, який означає, що ситуація спокійна, все добре.

Хлопці зазначають, що до них готові долучитися вже багато фахівців. Наприклад, є домовленість з директором КНП «Центральна міська клінічна лікарня» в місті Івано-Франківську Тарасом Масляком щодо сприяння в роботі центру, наданню консультацій та медичних послуг з реабілітації. Також для  ознайомлення з сучасними тенденціями на ринку праці,  відкритті власної справи готові допомагати ТОВ «Українська Розумна Автоматика», фермерське господарство «Подільська Гора», ТОВ «ІТ Країна», ТОВ «Розумна Автоматика Сервіс».

— Психологічне здоров’я є чи не найважливішим аспектом нормального та повноцінного життя, — вважає Олег. — У кожного з нас інколи трапляються певні ситуації, які вибивають нас із колії, але ми маємо знайти в собі сили, щоб рухатись далі. Проте не завжди  можемо подолати труднощі самостійно, без допомоги рідних та фахівців. Злісним ворогом деяких ветеранів є постравматичний стресовий розлад. Тому в нашому центрі будуть працювати висококваліфіковані психологи та психотерапевти, які знайдуть підхід до кожного. Серед методик психологічної реабілітації будуть застосовуватися психотерапія, когнітивно-поведінкова терапія, експозиційна терапія, систематична десенсибілізація.

— Дуже цікавим напрямком з реабілітації є застосування апітерапевтичного комплексу методик, — не приховує свого зацікавлення Олег. — Апітерапія включає в себе декілька методик, такі як апітоксинотерапія (бджоловжалення), лежання на вуликах, вживання продуктів бджільництва (маточного молочка, трутневого гамогенату, перги, пилку та різноманітних настоянок). З іншого боку взаємодія з бджолами позитивно впливає на психологічний стан людини. Тому на території центру ми плануємо відразу розмістити пасіку та створити всі умови для якісного надання  послуг сертифікованими апітерапевтами.

Зараз Олег та Іван проводять активні перемовини з керівництвом міста Калуша щодо приміщення для діяльності центру. Це питання розглянуть на найближчій сесії Калуської міської ради.

Мова йде про будівлю 1925 року, яка слугувала насосною станцією для забезпечення міста водою. Розміщена будівля в природоохоронній зоні на березі річки Лімниці в житловому масиві "Хотінь". Його загальна площа становить 325 кв. метрів. Тут є великий зал для встановлення тренажерів і реабілітаційного обладнання та декілька менших приміщень для забезпечення роботи центру. У випадку позитивного рішення, в планах на найближче майбутнє — розробка проєкту для будівництва необхідних приміщень, які б забезпечили  ефективну роботу центру з одночасним проходженням реабілітаційного курсу.

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.