Троє калушан у складі Національної гвардії охороняють телевежу у Слов’янську
Загалом у Національну гвардію України вступили п’ятеро мешканців міста та району.
Про це «Вікнам» повідомив чотовий калушан на Майдані Іван Качмар.
З його слів, троє калушан — Ігор Сарахман родом із Копанок, Микола Коцан та Віктор Боднар із Калуша — вступили у Національну гвардію України. Упродовж 28-и днів вони пройшли навчання на полігоні внутрішніх військ під Києвом.
— Після того 17 днів несли охорони на блок-постах у Павлограді, Харкові та Краматорську. А в ніч з 1 на 2 травня, у рамках антитерористичної операції, їх «перекинули» на Слов’янськ.
Калушани, у складі Нацгвардії, брали участь у боях за телевежу у Слов’янську.
Як повідомляли «ЗМІ», у ніч проти неділі, 11 травня, у Слов’янську відбувся бій за телевежу. У зоні конфлікту працювали снайпери. Українських військових обстрілювали із ПТУРСів і кулеметів. Крім того, працювали снайпери, які стріляли розривними кулями. Бій був важким, проте військові втримали телевежу і вона нині перебуває під охороною Нацгвардії.
Усі троє калушан були активними учасниками Майдану. У Ігоря Сарахмана — двоє дітей.
Окрім них, нещодавно до Нацгвардії вступили ще двоє калушан — Сергій Родякін та Григорій Кондратенко. Григорію — 20 років і він був поранений під час протистоянь на Майдані. Обоє є практично наймолодшими учасниками калуського наметового містечка у Києві на Майдані. Вони уже пройшли навчання і з дня на день виїжджають на Схід.
Після виборів, каже Іван Качмар, до військових батальйонів піде більшість калушан.
— Ми усі тут на Майдані чекаємо, щоб проконтролювати ці вибори, — каже Іван Качмар. — Ніхто не згоден із цією владою. І після виборів, можливо, почнуться якісь радикальні дії. Зараз іде переформатування Майдану.
Іван на Майдані з 1 грудня минулого року — після побиття студентів. Вперше додому приїхав 13 березня. Загалом у Києві постійно перебувають до 25-ти калушан.
— Калушани стоять на постах, — розповідає Іван Качмар. — 7 травня ми були у міністерстві юстиції та віддали список із 24-х суддів, які під час революції судили Автомайданівців, активістів Майдану. Нам пообіцяли їх тимчасово відсторонити від виконання обов’язків. Ми дали 10 днів.
Іван Качмар каже: військова напруженість у державі постійно відчувається й у Києві. Є багато спроб провокацій.
— 9 травня затримали дівчину, яка мала при собі складники вибухівки. З 7 на 8 травня затримали четверо чоловіків, які мали при собі навіть пістолети ТТ. Один із них був жителем Росії. Таких моментів було багато.
Калушанин упевнений: ворожа сторони «тестує» Київ і Майдан зокрема: які там сили, настрої, яка зброя, скільки людей і наскільки вони підготовлені. І запевняє: період дерев’яних палиць і щитів — минув.
— За межами Майдану постійно відбуваються навчання для чоловіків, — каже Іван Качмар. — Хоча ті, які пройшли «школу Майдану», це — зовсім інші люди. Вони мають мало страху, але мають добру підготовку та витримку. Майдан готується до війни. А наразі контролює нинішню владу і контролюватиме майбутню.
Коментар до фото
"Юра, командир відділення 1-го резервного (майданівського) батальйона НГУ на Слов'янському комбікормовому заводі дуже задоволений, що завдяки волонтерам @Армія SOS розжився броником", як у вашого покірного слуги", — написав на своїй стоірнці у Facebook журналіст Артем Шевченко. Фото Artem Shevchenko/Facebook
ВІКНА 0
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.