Троє калушан у складі Національної гвардії охороняють телевежу у Слов’янську

Категорія: СоціумПереглядів: 2656

Загалом у Національну гвардію України вступили п’ятеро мешканців міста та району.

Про це «Вікнам» повідомив чотовий калушан на Майдані Іван Качмар.

З його слів, троє калушан — Ігор Сарахман родом із Копанок, Микола Коцан та Віктор Боднар із Калуша — вступили у Національну гвардію України. Упродовж 28-и днів вони пройшли навчання на полігоні внутрішніх військ під Києвом.

— Після того 17 днів несли охорони на блок-постах у Павлограді, Харкові та Краматорську. А в ніч з 1 на 2 травня, у рамках антитерористичної операції, їх «перекинули» на Слов’янськ.

Калушани, у складі Нацгвардії, брали участь у боях за телевежу у Слов’янську.

Як повідомляли «ЗМІ», у ніч проти неділі, 11 травня, у Слов’янську відбувся бій за телевежу. У зоні конфлікту працювали снайпери. Українських військових обстрілювали із ПТУРСів і кулеметів. Крім того, працювали снайпери, які стріляли розривними кулями. Бій був важким, проте військові втримали телевежу і вона нині перебуває під охороною Нацгвардії.

Усі троє калушан були активними учасниками Майдану. У Ігоря Сарахмана — двоє дітей.

Окрім них, нещодавно до Нацгвардії вступили ще двоє калушан — Сергій Родякін та Григорій Кондратенко. Григорію — 20 років і він був поранений під час протистоянь на Майдані. Обоє є практично наймолодшими учасниками калуського наметового містечка у Києві на Майдані. Вони уже пройшли навчання і з дня на день виїжджають на Схід.

Після виборів, каже Іван Качмар, до військових батальйонів піде більшість калушан.

— Ми усі тут на Майдані чекаємо, щоб проконтролювати ці вибори, — каже Іван Качмар. — Ніхто не згоден із цією владою. І після виборів, можливо, почнуться якісь радикальні дії. Зараз іде переформатування Майдану.

Іван на Майдані з 1 грудня минулого року — після побиття студентів. Вперше додому приїхав 13 березня. Загалом у Києві постійно перебувають до 25-ти калушан.

— Калушани стоять на постах, — розповідає Іван Качмар. — 7 травня ми були у міністерстві юстиції та віддали список із 24-х суддів, які під час революції судили Автомайданівців, активістів Майдану. Нам пообіцяли їх тимчасово відсторонити від виконання обов’язків. Ми дали 10 днів.

Іван Качмар каже: військова напруженість у державі постійно відчувається й у Києві. Є багато спроб провокацій.

— 9 травня затримали дівчину, яка мала при собі складники вибухівки. З 7 на 8 травня затримали четверо чоловіків, які мали при собі навіть пістолети ТТ. Один із них був жителем Росії. Таких моментів було багато.

Калушанин упевнений: ворожа сторони «тестує» Київ і Майдан зокрема: які там сили, настрої, яка зброя, скільки людей і наскільки вони підготовлені. І запевняє: період дерев’яних палиць і щитів — минув.

— За межами Майдану постійно відбуваються навчання для чоловіків, — каже Іван Качмар. — Хоча ті, які пройшли «школу Майдану», це — зовсім інші люди. Вони мають мало страху, але мають добру підготовку та витримку. Майдан готується до війни. А наразі контролює нинішню владу і контролюватиме майбутню.

 

Коментар до фото

 

"Юра, командир відділення 1-го резервного (майданівського) батальйона НГУ на Слов'янському комбікормовому заводі дуже задоволений, що завдяки волонтерам @Армія SOS розжився броником", як у вашого покірного слуги", — написав на своїй стоірнці у Facebook журналіст Артем Шевченко. Фото Artem Shevchenko/Facebook

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.