Сенсорна кімната в «Добродії Калуській» допомагає процесу реабілітації дітям з ДЦП та аутизмом. ФОТО

Категорія: БлагодійністьПереглядів: 333

Протягом дев’яти місяців в реабілітаційному центрі «Добродія Калуська» функціонує сенсорна кімната, яка є потужним інструментом для розширення і розвитку світогляду, сенсорного і пізнавального розвитку, проведення занять практичними психологами та вчителями-реабілітологами.

Сенсорна кімната умовно ділиться на релаксаційний та активаційний блоки, йдеться у повідомленні Калуської міської ради.

До релаксаційного блоку входять м’які покриття, пуфики, подушечки, мати на підлозі, сухий басейн, прилади що створюють розсіяне світло, мобайли, установка для аромотерапії та бібліотека релаксаційної музики. До активаційного блоку входить все обладнання з світлооптичними та звуковими ефектами , сенсорні панелі для рук і ніг, масажні м’ячики, сухий басейн з під світкою. Сенсорна кімната містить окремі види обладнання для створення наступних середовищ:

 м’яке середовище – забезпечує затишок, комфорт і безпеку; зорове та звукове середовище – розпливчаті світлові ефекти та спокійна музика; тактильне середовище – дозволяє опанувати нові відчуття та розвинути тактильну чутливість, вчить розрізняти властивості предметів і покращує зорово-моторну координацію; середовище запахів (повітряне) – в основі ароматерапії  лежить принцип позитивного впливу на організм людини ефірних масел.

Спеціалісти «Добродії Калуської» пройшли курси підвищення кваліфікації в Державному центрі соціальної реабілітації  (Миколаїв) і займаються з дітьми за спеціальною методикою. Заняття в сенсорній кімнаті є корисними для більшості дітей з різними нозологіями а особливо для дітей з ДЦП та дітей з аутизмом. Заняття проходять за індивідуальним планом реабілітації для кожної дитини. Сенсорна кімната допомагає встановлювати швидкий та теплий контакт між спеціалістом та дитиною та сприяє покращенню емоційного стану, зниженню неспокою та агресивності, зняттю нервового збудження та тривожності, активізації мозкової діяльності, прискорює відновні процеси після захворювання.

ВІКНА 1


Коментарів: 1

 • Мирослав (22:40 29/10/2017)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.179.7]

  Дуже добре, що в нас є таке реабілітаційне місце

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.