Русло Лімниці в селі Переврзець планують змінити русло. Екологи застерігають від знищення заказника

Категорія: ЕкологіяПереглядів: 1529

Івано-Франківське обласне управління екології та природних ресурсів дозволило змінити русло річки Лімниця на території ландшафтного заказника у Калуському районі. Про це стало відомо з реєстру впливу на довкілля.

Йдеться про заходи з «боротьби зі шкідливою дією вод», які ініціювало Дністровське басейнове управління водних ресурсів. У селі Перевозець Калуського району на річці Лімниця мають побудувати берегоукріплювальні споруди та скорегувати русло річки для покращення його пропускної здатності. Для цього русло прокопають на 480 м та влаштують дві тимчасові ґрунтові перемички  довжиною 1,75 м та 2,8 м. Роботи триватимуть три місяці, повідомляє «НК» і «Калуш ФМ» з посиланням на «Наші гроші».

Згідно з законодавством, для здійснення таких робіт необхідно пройти процедуру з оцінки впливу на довкілля. Вона розпочалася ще у вересні 2020 року, тоді оприлюднили повідомлення про план робіт. На етапі пропозицій до звіту ОВД громадська організація «Українська природоохоронна група» рекомендувала провести польові дослідження про кількість видів флори та фауни в ділянці, де планують проводити роботи, оскільки ця територія має статус ландшафтного заказника.

Заказник створили у 1979 році з метою збереження природного комплексу вздовж русла річки Лімниці як цінного джерела чистої питної води та сприятливого середовища для існування цінних промислових видів риб: марени, рибця та гірської форелі.

Попри застереження екологів, висновок з оцінки впливу на довкілля є позитивним. В документі йдеться про те, що негативний вплив на іхтіофауну буде короткостроковим і не призведе до безповоротних наслідків. А запланована діяльність не матиме негативного впливу на об’єкт природо-заповідного фонду, оскільки заплановані заходи спрямовані на покращення стану річки.

«Іхтіофауна річки не потерпить будь-якого впливу в зв’язку з можливістю швидкого переміщення з ділянок з несприятливим станом в більш сприятливі для їх життєдіяльності ділянки. Негативні явища будуть тимчасові і за деякий час гідробіогеоценоз річки повністю відновиться до базового рівня», – йдеться у звіті.

Натомість еколог Олексій Василюк з «Української природоохоронної групи» переконаний, що такі дії – це фактично знищення природного заказника.

«Боротьба зі шкідливою дією вод – це часто просто імітація роботи в екологічному напрямку та освоєння коштів з обласного екологічного фонду», – говорить він.

Минулого 2020 року, за даними Дністровського басейнового управління, на виконання заходів із захисту від шкідливої дії вод в Івано-Франківській та Закарпатській областях (територія якою опікується дане басейнове управління), було виділено 13,86 млн грн.

А от у Львівській області щороку на заходи з розчищення русел дрібних річок витрачають від 3 до 8 млн грн. Львівські екологи також стверджують, що здійснювати протипаводковий захист і розчищати русла дрібних річок в більшості випадків немає сенсу.

В ситуації з ландшафтним заказником річка Лімниця, де розмножують цінні види риб, це може мати негативні наслідки для екосистеми річки. Щоб зберегти заказник активісти «Української природоохоронної групи» планують звертатися зі скаргами з приводу цієї ситуації до обласного департаменту екології та Міндовкілля.

 

 

Нафтохімік 5


Коментарів: 1

  • яя (19:52 01/07/2021)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 188.163.29.44]

    Коли потрібно голосно заявити про себе-любимого,або на когось вплинути чи шантажувати, згадують або права людини або захист природи На люд

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.