Поезія з ароматом кави. Богдан Томенчук презентував у Калуші “Дві джезви”. ВІДЕО

Категорія: КультураПереглядів: 625

У Калуші відомий поет Богдан Томенчук презентував нову збірку під назвою «Дві джезви». Це вже одинадцята книга в його творчому доробку. Сюди увійшли не тільки найновіша поезія, але й вірші, заховані до шуфляди.

 

Назву збірки автор пояснює тим, що впродовж життя його супроводжували дві джезви. Це запах кави, завареної в дитинстві греко-католицьким священником, який доживав віку в їхній родині, та кави, яку заварювала йому мати, інформують "Вікна".

Книжка складається з трьох розділів: інтимної лірики, філософсько-громадянської та релігійної. У збірці переплелися різні речі, йдеться у передмові книги:

"У цій книзі всього доволі: осени, любови, тривог, радости, хвилювань. Напівтіні, напівдотики, напівнатяки... Їх, віршів, саме стільки, щоб вистачило на дві джезви... І пити їх треба обережно, щоб не обпектися, дозовано, щоб відчути смак кожного слова... Ці вірші нестерпні, ці вірші прекрасні, як саме життя...".

Відкрили творчий вечір й актори театру «Легенда», які декламували поезію Богдана Томенчука. Поет зауважив:

"Навіть не віриться, що це я писав".

Присутні в залі слухали, як читає вірші й сам автор. Прочитане кожного занурювало в роздуми, даруючи приємний настрій. Богдан Томенчук висловив вдячність калушанам за увагу, згадавши тих, з ким йшов пліч-опліч. Додавали атмосферності заходу й ескізи, які відображали суть віршів.

Під час презентації поет зізнався, що багато хто не вірив у його творчість:

"Я ніколи нікому цього не казав, але коли одна із книжок була «на підході», хтось пустив чутки, мовляв, а цей взагалі змушує людей, щоб йому вірші писали. На той час я вже був заступником губернатора".

Привітати Богдана Томенчука прийшли друзі, рідні, колеги та знайомі. Організаторка презентації Наталія Табачук зазначила:

"Я щаслива, що в нашому місті ми можемо організовувати такі високоінтелектуальні і високохудожні заходи. Нам цього дуже бракує. У нашому сьогоденні це як ковток свіжого повітря".

Пряма мова поета та миттєвості презентації — у відео "Вікон":

ВІКНА 15


Коментарів: 1

 • Анонім (15:12 04/02/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

  лічно я взагалі не понімаю як в наш час можна вірити словам в любій їхній формі - така діяльність як поет або письменник вмерла ще в минулому столітті, зараз всі ці стішкі лиш сотрясєніє воздуха - модус говорєнді, а поети просто прощєлиги які не хочут садити бульбу, типу циган на базарі. але ви вуйки як вам так хочеться ат нєчєго дєлать "обгововорити поезію" то прєдлагаю стішкі таких знаменитих поетів як л.і. брежнєв або й.в. сталін.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.