По-мирному не вийде? Компроміс в Завої громада і влада бачать по-різному

Категорія: Влада -> АкціїПереглядів: 258

«Ми не відступимо, громада села це не залишить», — запевнили представники села. Люди готові не лише блокувати автошляхи, але й планують їхати в обласну державну адміністрацію і протестувати там.

 

Цього тижня залі засідань районної ради відбулася зустріч за участі громади села Завій, директора підприємства "Калушліспромгосп" Михайла Чепіля та представників районної влади. Присутніми були голова райради Михайло Срібняк і заступник голови Калуської райдержадміністрації Сергій Дудинець. На зустріч прийшли представники правоохоронних органів, а також в. о. начальника управління Держгеокадастру Валентина Хмарник.

Метою наради став пошук виходу з кризової ситуації, пов’язаної з тим, що приватне підприємство приватизувало частину сільської дороги і мешканці села позбавлені можливості поїхати до лісу. Щоб привернути увагу до проблеми, громада села вдалася до акції протесту: у вівторок люди заблокували рух транспорту на дорозі Калуш – Івано-Франківськ у селі Вістова.

Першопричиною конфлікту стало те, що у 2002 році «Калушліспромгосп» викупив земельну ділянку площею понад 2 га. Частина раніше належала лісгоспу, частина — військовому лісгоспу і частина — громаді села Завій. Землю підприємець викупив разом зі старою дорогою через ліс і до Грабівки, якою користувалися мешканці села. А в договорі купівлі-продажу з ініціативи сільської ради прописали умову, що підприємець має відремонтувати інший шлях — об’їзну дорогу. Однак терміни ремонту не були вказані, а дорога досі не відремонтована.

Сергій Дудинець запропонував три варіанти вирішення конфлікту: відремонтувати об’їзну дорогу, укласти договір сервітуту або забезпечити вільний проїзд через приватну частину дороги. Усі три варіанти представники громади розкритикували, бо вони є неприйнятними для завійчан. У те, що підприємство відремонтує об’їзну, люди не вірять, бо це досить дорогий проект. Крім того, цей шлях змусить людей долати зайвих 6-8 км. Договір сервітуту можна укласти, але так само легко і розірвати. А вільний проїзд територією залежить виключно від доброї волі керівника підприємства. Обидва варіанти — непевні, можуть дати тимчасовий ефект і не ведуть до вирішення проблеми в принципі.

У свою чергу, найкращий варіант для мешканців села — збудувати ділянку дороги в обхід приватної території. Частину землі під неї виділить сільська рада. А оскільки приватна ділянка межує з лісом, то люди пропонують власнику землі відступити кілька метрів на краю своєї території. Тоді завій чани будуть мати зручну дорогу і конфлікт буде повністю вичерпаним. Проблема лише в тому, що такий шлях критично оцінив Михайло Чепіль. Мовляв, щоб віддати частину землі, йому треба розібрати цех. Крім того, кілька років тому, щоб погасити конфлікт, такий варіант громаді і підприємству пропонували районні земельники, але він не був реалізований.

Директору підприємства запропонували впродовж тижня вивчити питання та узгодити можливість виділення частини своєї землі для громадських потреб з власниками «Калушліспромгоспу». Про результати обіцяють повідомити наступної середи.

Якщо мирного компромісу не буде досягнуто, то громада села і далі буде «штурмувати» владу і вимагати повернення дороги. Адвокат Михайло Іванців, який представляє інтереси Завійської сільської ради, повідомив, що сільська рада вже зверталася до суду щодо скасування договору купівлі-продажу земельної ділянки з дорогою. Суд відмовив у задоволені позову, оскільки були пропущені терміни позовної давності. Однак у рішенні він 16 вересня 2015 року сказано, що, підписуючи договір купівлі-продажу землі, на той час сільський голова Микола Кокорудз перевищив свої повноваження. 

За словами адвоката, підписати договір купівлі-продажу земельної ділянки за межами населеного пункту міг лише голова відповідної районної адміністрації. Право адміністрації є порушеним, тому, як заявив адвокат, Калуська РДА має подати позов до суду щодо скасування незаконного договору. Причому зробити це треба до 16 вересня поточного року, тобто в межах строку позовної давності. Втім, як зазначила Валентина Хмарник, з 2013 року змінилося законодавство. Тепер землями за межами населененого пункту розпоряджається обласна державна адміністрація, а лісовими землями — Кабмін.

Скоріш за все, Калуська РДА позиватися до суду не буде. Але багато буде залежати і від результатів роботи прокуратури. Калуська РДА звернулася сюди 12 липня. Як зазначив представник прокуратури, зараз вивчаються матеріали, буде вирішено, хто і в інтересах кого буде подавати позов до суду.

Але якщо підприємство поступиться і дозволить людям прокласти дорогу частково через свою територію, то суди вже будуть не потрібні. «Ми не відступимо, громада села це не залишить», — запевнили представники села присутніх на нараді. Люди готові не лише блокувати автошляхи, але й планують їхати в обласну державну адміністрацію і протестувати там.

Богдана ТИМЧИШИН, журналіст

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.