Підприємець із Тужилова вже шиє маски і починає шити захисні костюми

Категорія: ВиробництвоПереглядів: 711

Як уже повідомляли «Вікна» у п’ятницю, 20 березня, на засіданні бюджетної комісії Калуської районної ради йшлося про доцільність скликання сесії районної ради (планували на 24-25 березня) для того, щоб провести перерозподіл видаткової частини бюджету та спрямувати усі ресурси на потреби закладів охорони здоров’я.

 

Голова бюджетної комісії Василь Турчин запропонував скасувати рішення районної ради, яким на капітальні видатки спрямували більше 2 млн гривень коштів районного бюджету та урізати фінансування програми розвитку місцевого самоврядування, а фракція ВО «Батьківщина» запропонувала посадовцям районної ради відмовитися від премій і надбавок, а зекономлені ресурси спрямувати на медицину, у тому числі на подвоєння зарплати медикам.

Проте станом на 25 березня, як повідомив у коментарі «Вікнам» Василь Турчин, сесію районної ради не збирають. За його словами, основна причина у тому, що не хочуть забирати гроші з капітальних видатків.

За його словами, сесію можуть ініціювати й депутати районної ради: для цього потрібно зібрати мінімальні 13 підписів. Збір підписів планують розпочати вже сьогодні. На сесію, вважає Василь Турчин, треба винести кілька питань: про перегляд бюджету, про поточну ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції та реальний стан підготовки медичних закладів району.

Натомість, голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук вважає, що скликати зараз сесію недоцільно: це нічого не дасть у підготовці району до поширення коронавірусної інфекції, але створить додаткові ризики щодо її поширення через скупчення людей. За словами Віктора Гільтайчука, бюджетні призначення не означають, що всі кошти вже є у бюджеті. А реально всі кошти районної ради зараз ідуть саме на медицину. За словами Віктора Гільтайчука, проблема — не в коштах, а в тому, що за них практично неможливо купити обладнання, засоби захисту тощо. Так, на рахунку районної лікарні є 400 тис. гривень, за які не можуть нічого купити.

Як повідомив голова районної ради, зараз основні зусилля спрямовані на підготовку і поліпшення матеріального забезпечення охорони здоров’я: буквально щойно вдалося замовити останніх 50 протичумних костюмів і стільки ж окулярів у Моршині, розробили механізм підвезення медпрацівників і гостро проблема вже не стоїть.

Також, за словами Віктора Гільтайчука, підприємець Ігор Коник, який має виробничі потужності в Тужилові і Голині, вже шиє маски і починає шити захисні костюми. Оплачують за них з районного бюджету. Між іншим, Голинська сільська рада, не чекаючи централізованих поставок, за кошти свого бюджету замовила у підприємця захисні маски для працівників своєї амбулаторії.

ВІКНА 3


Коментарів: 1

 • Анонім (16:21 26/03/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 217.12.223.227]

  ги, ви так подаєте цю інфу тіпа підприємець з тужилова нііпацца який благодєтєль, лиш розглянутися навколо всі "підприємці з тужилова" зараз наварюють на всьому тройну ціну.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.