«Парламентська» криза на Калущині: районна рада близька до повного колапсу

Переглядів: 574

Як уже повідомляли «Вікна», липнева сесія Калуської ради завершилася практично повною відсутністю продуктивних рішень. Винятком стали лише кілька питань соціальногозахисту. Натомість рада не затвердила програму ремонту доріг, яку розробляли за участі депутатів, не внесла зміни до бюджету, що фактично паралізувало фінансування нагальних питань у районі і навіть не затвердила технічне рішення – звіт про виконання районного бюджету за перший квартал.

 

2 серпня районна рада зібралася, щоб продовжити сесію. Планували затвердити програму ремонту доріг у районі, прийняти кілька звернень, внести зміни до соціальних програм та внести зміни і доповнення в районний бюджет на 2018 рік. Перед пленарним засіданням, як повідомив у коментарі «Вікнам» голова районної ради Михайло Срібняк, депутати дійшли згоди, що питання окремого фінансування трьох навчально-виховних комплексів – Новицького, Тужилівського і Сівко-Калуського, в порядку денному не буде.

Нагадаємо, на першому пленарному засіданні сесії в липні вперше не вистачило депутатських голосів за те, щоб ці навчальні заклади в наступному році продовжували фінансувати з сільських бюджетів. Проти цього послідовно виступала голова Калуської РДА Наталія Бабій. Але досі райраді вистачало голосів, щоб долати цей опір. Так,у складі найчисельнішої фракції райради – Конгресу Українських націоналістів – два депутати Богдан Дядяк і Василь Ільків є директорами Новицького і Сівко-Калуського НВК відповідно. КУН має в райраді сім депутатів. Від цієї ж політичної сили обраний і голова райради Михайло Срібняк.

На сесію 2 серпня з’явилася рівно половина депутатського корпусу:  17 із 34-х депутатів. За відсутності кворуму (а для нього потрібна присутність більше половини депутатського корпусу. – Авт.) сесія так і не розпочалася. Фракції Української народної партії, Української партії, ВО «Батьківщина», УКРОПу не з’явилися на пленарне засідання в повному складі. Сумарно в складі цих фракцій налічується рівно половина депутатів райради. Тож, можна сказати, що решту чотири фракції, а це КУН, Блок Петра Порошенка, Автомайдан і ВО «Свобода»,  продемонстрували рекордну як для літнього періоду відпусток стовідсоткову явку. Показово, що одна з фракцій, яка в повному складі не з’явилася на сесію – Української партії.Іїлідером є заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець.

Як зазначив Михайло Срібняк, друге пленарне засідання сесії скликали, в першу чергу, для того, щоб повернутися до таких важливих питань, як ремонт доріг у Калуському районі та внесення змін до бюджету.

Проект програми ремонту доріг передбачає на цей рік фінансування в розмірі 11,7 млн гривень, з яких 2,5 млн гривень – з районного бюджету. Але це лише програма: реальний обсяг коштів на дороги визначає відповідний рядок у районному бюджеті. Ще восени районна рада вирішила зарезервувати 1,5 млн гривень надходжень від перевиконання дохідної частини бюджету на ремонт доріг. Стало лише за тим, щоб визначити, які саме дороги будуть ремонтувати, та скласти відповідну програму. У липні планувалося на дороги спрямувати вже 2 млн гривень. Але, як виявилося, кошти від перевиконання бюджету конче потрібні на інші видатки. Тому в змінах до бюджету на ремонт доріг запропонували всього 800 тис. гривень. Інші видатки – це зокрема і збільшення зарплат у районній раді (плюс 300 тис. гривень) та фінансування інклюзивно-ресурсного центру (150 тис. гривень, з яких 110 тис. гривень – на зарплату).

Те, що частина депутатів відверто проігнорували сесію, обурило Михайла Срібняка. Зокрема,в коментарі «Вікнам» він зазначив, що без фінансування інклюзивно-ресурсний центр не зможе запрацювати, відтак, не зможе отримати відповідні висновки та приступити до навчання діти з особливими освітніми потребами. Ще одна нагальна і невирішена проблема – функціонування початкових шкіл у Довжці, Цвітовій і Луці. Тут, за інформацією відділу освіти РДА, навчаються близько 40 дітей. Школи свого часу увійшли до складу Войнилівської опорної школи. Відповідно, освітню субвенцію на них цього року отримала Вонилівська об’єднана територіальна громада. Водночас, Лука, Цвітова і Довжка не увійшли до складу ОТГ і навчальні заклади на їхній території Войнилівська ОТГ утримувати не планує. За словами Михайла Срібняка, в липні працівників цих трьох шкіл офіційно попередили про звільнення, також педагогічним працівникам не виплатили оздоровчі. Проблеми з фінансуванням трьох шкіл прогнозувалися ще не початку року, а тепер, за словами Михайла Срібняка, треба терміново приймати рішення: забирати школи в підпорядкування відділу освіти РДА і шукати кошти на їхнє утримання, зокрема, звертатися до Кабміну.

Ось як голова райради прокоментував ігнорування сесії чотирма фракціями голова районної ради:

«Я думаю, що це несерйозне ставлення депутатів до своїх обов’язків».

За його словами, районна рада очікує ініціативи Калуської РДА щодо проведення сесії. Але коли зберуться наступного разу, невідомо.

Хто і скільки отримує?

У липні на сесії відбулася суперечка з приводу збільшення зарплата керівництва й апарату районної ради. Так, лідер фракції ВО «Батьківщина» Ольга Сікора заявила: голова районної ради і його заступник отримають по 25 тис. гривень заробітної плати. Рішення уряду про збільшення посадових окладів в органах місцевого самоврядування, за її словами, можна виконати за рахунок зменшення надбавок і премій і таким чином не обтяжувати і без того бідний районний бюджет. Тоді голова районної ради заперечив озвучений розмір зарплат і також пояснив, що це стосується не лише керівництва ради. За його словами, в апараті районної ради працює 16 людей, а збільшення з травня посадових окладів підтягне зарплати в раді до зарплат у адміністрації.

Минулого тижня Михайло Срібняк озвучив розміри зарплати керівництва райради і запевнив, що в разі, коли депутат Ольга Сікора публічно не спростує інформацію про те, що голова райради і заступник голови отримують по 25 тисяч гривень у місяць, вони будуть подавати позов до суду та вимагати компенсації за моральну шкоду. Відсуджені кошти обіцяють перерахувати на благодійність. За словами голови, його середньомісячна зарплата складає 15,6 тис. гривень, а його першого заступника Віктора Гільтайчука – 13,8 тис. гривень. В принципі ці цифри відповідають і даним з декларацій за минулий рік обох посадовців, які розміщені на сайті НАЗК. Там зазначено, що заробітна плата Михайла Срібянка на посаді голови райради за минулий рік склала 196 тис. гривень, а заробітна плата Віктора Гільтайчука – 150 тис. гривень.

Невідомо, чим завершиться судова тяганина між головою районної ради і депутатом, але єдність депутатського корпусу вона точно не укріпить.

Богдана ТИМЧИШИН, журналіст

ВІКНА 1


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.