Незакінчене обговорення на незавершеній сесії

Категорія: ВладаПереглядів: 1012
Незакінчене обговорення на незавершеній сесіїУ середу, 23 червня, відбулась шістдесят перша сесія Калуської міськради, на якій розглянули лише одне питання – про перспективи адміністративно-територіальної реформи.

Сесія почалась з того, що секретар міської ради Олександр Челядин вручив екс-меру, а тепер народному депутату Ігорю Насалику відзнаку про присвоєння йому звання «Почесного громадянина Калуша», яку він мав отримати на урочистій сесії з нагоди Дня міста.

Вийшовши на сцену за відзнакою, Ігор Насалик найближчих дві години так в зал і не спускався. Найперше він зазначив, що місто від присвоєння йому цього звання не постраждає, оскільки як «почесний громадянин» на місце на цвинтарі в Калуші він не претендує, бо вже давно зробив сімейну гробницю, кошти, додані до відзнаки, віддасть соціально незахищеним, а уявити, що пан Насалик користуватиметься безкоштовно громадським транспортом теж якось важкувато.

Щодо транспорту, то народний депутат повідомив, що в бюджеті передбачено 40 мільйонів гривень на дорогу Калуш-Долина, а також 15 мільйонів від Фонду регіонального розвитку на всі інші дороги району. На яку саме ділянку – Калуш-Жидачів чи Калуш-Бурштин – підуть ті кошти, ще не вирішено. Через цифри, які озвучив нардеп, між ним та громадським активістом Романом Переймибідою зав'язалась невеличка словесна супере-чка. Голова «Грінпіс-Карпати» стверджував, що ще вчора у приватній розмові народний депутат називав значно більшу суму на ремонт доріг.

Та головним призначенням шанованого гостя на сесії було не звання почесного чи дороги. Пан Насалик представляв свій варіант проекту адміністративно-територіальної реформи.

Почав Ігор Насалик зі слів, що жоден закон не потребує громадських слухань і зібрань. Щодо того, щоб закон вступив в дію, на думку пана Насалика, потрібно три етапи – створення самодостатньої територіальної громади, передання їй повноважень та фінансування. Районні центри, за словами Насалика, – це економічні центри, навколо яких повинні об'єднуватись населені пункти у радіусі 20 км, в окремих випадках – 35 км. Перша відстань віддаленості підходить до всіх великих сіл Калуського району, окрім Войнилова, якщо брати до уваги «окремий випадок» – можна приєднувати і Войнилів. За даними депутата, усі села району, окрім чомусь Копанок, – дотаційні, натомість в Калуші – реверсна дотація.

У своїй промові спікер частенько посилався на власний законопроект №1661, який передбачає проведення експерименту з реформування місцевого самоврядування на базі Калуша та Калуського району, і на зауваження представника громади Ігоря Очкура, що законопроект ще не прийнятий і не має відношення до закону «Про добровільне об'єднання те- риторіальних громад», відповів, що закон переписаний з меморандуму між Калушем та Калуським районом. На запитання того ж Очкура, хто уповноважував його представляти інтереси жителів Калуша при об'єднанні, Ігор Насалик чітко так і не відповів.

Виступали на сесії також і депутати міської ради. Так, представник «УП» Ігор Хемич заявив, що обговорення проекту об'єднання проходять у селах району і, наприклад, Студінка хоче приєднатись до Калуша. Натомість депутат від НРУ Роман Бігун зазначив, що він загалом проти, щоб повісити депресивний район місту на шию, але, на його думку, «якби селам подали все правильно, то вони б самі до нас бігли».

Екс-депутат Євген Гірник своєю чергою запропонував провести громадські слухання щодо прийняття перспективного плану об'єднаних громад 8 липня, коли відбуватимуться громадські обговорення стосовно пам'ятника Небесній Сотні в Калуші.

Також до мікрофону підходила і голова Калуської РДА Наталія Бабій, яка сказала, що, незважаючи на розмови сільських голів про п'ять об'єднаних громад без Калуша, лише Верхнянська сільська рада подала в РДА протокол про намір стати центром одного з об'єднань. Хоча ці протоколи громади повинні були подати до 17 червня.

Далі Ігор Насалик, мабуть, згадавши старі часи і почуваючи себе господарем на сесії, запросив до слова експерта офісу реформ Івано-Франківської області Василя Тимківа. Той, розповідаючи про «нонсенси в Конституції, які вилазять боком» і про те, що допоки зміни до Основного закону не будуть внесені, територіально-адміністративної реформи реалізувати не вдасться, висловив думку, що таки найоптимальнішим варіантом для всіх буде об'єднання довкола Калуша. А обговорення перспективного плану об'єднання громад може відбутись і після його ініціювання. На запитання, чи надходили ініціативи про об'єднання з районом від Калуської міської ради, чи від в. о. міського голови, експерт не відповів. Зате відповів на запитання Лесі Кирилович щодо того, що буде після можливого об'єднання з культурою. Дотацій культурі не буде, адже вони передбачені лише для освіти та медицини. На цьому з розглядом даного питання і покінчили.

Формально принаймні якесь публічне обговорення питання щодо майбутньої громади на рівні міської ради відбулось. А народний депутат і далі твердий в своїх намірах об'єднати місто з районом.

Інші питання на сесії так і не розглядались, тому що після перерви не назбиралось необхідної кількості депутатів, тож її перенесли.

Андрій КОГУТ

КАЛУШ ФМ 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.