Наскільки безпечно зараз купувати в Калуші кавуни та дині?

Категорія: СоціумПереглядів: 250

Якщо такі, овочі як помідори, огірки та капусту вже можна сміливо купувати та споживати, не побоюючись наслідків, то диня чи кавун ще мають перевищену кількість нітратів і дітям такі продукти краще не давати.

 

Як запевнив завідувач Калуської міської державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Зіновій Возняк, зразки беруться з ринків усього міста раз у один-два тижні залежно від реалізації товару. Деякі партії мають дещо перевищений вміст нітратів.

На ринках Калуша за кілограм кавуна продавці хочуть 8-10 гривень, дині — 19-20.

Однак неякісними продукти можуть бути не тільки через продавців й умов зберігання, а й через порушення норм гігієни, тому слід дотримуватись простих правил:

– купувати кавуни та дині лише в місцях офіційної торгівлі, уникайте ринків на автотрасах, у дворах житлових кварталів, тощо;

– попросіть у продавця документами, які засвідчують безпеку та якість придбаної продукції;

– не купуйте розрізаний чи пошкоджений продукт;

– перед споживанням ретельно мийте кавуни та дині під проточною водою;

– зберігайте дині та кавуни в холодильнику;

– дотримуйтеся правил особистої гігієни (мийте руки після відвідування громадських місць, автотранспорту, туалету, перед прийняттям їжі та її приготуванням);

–підтримуйте належну чистоту та порядок у приміщенні, особливо кухонному, якісно мийте кухонний та столовий посуд.

–у продавців обов’язково повинні бути документи, що засвідчують якість та безпечність партії товару, що реалізується, результати лабораторних досліджень щодо вмісту в баштанних культурах нітратів, залишків пестицидів.

Важливо пам’ятати, що будь-які овочі, фрукти, ягоди доцільно купувати по сезону, коли вони дозрівають і будуть корисними, а ризик отруїтися набагато меншим. Для динь і кавунів – це серпень-вересень. Проте так було раніше. Нині термін дозрівання баштанних культур змістився на липень-серпень через потепління.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.