Найгірша за якістю вода на Калущині – у громадських криницях

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 357

Впродовж 2017 року фахівцями Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр проводилося дослідження води з криниць у місті та селах району.

 

Так було досліджено 146 проб води за санітарно-мікробіологічними показниками. З них 68 або майже 47% не відповідали санітарним вимогам. За санітарно–гігієнічними показниками (прозорість, колір, твердість, наявність хімічних сполук) досліджено 1657 взірців криничної води, з них 95 (майже 6%) теж були нестандартними, інформують "Вікна".

Окремо кринична вода перевірялася на вміст гексахлорбензолу. Усі відібрані проби не мали відхилень від норми. Не виявлено у воді з криниць і перевищення допустимого вмісту нітратів.

Найгірша якість води – з громадських криниць. Так, на моніторингу Калуської міськрайонної філії знаходиться 11 громадських криниць, які розташовані в десяти населених пунктах району.

В 2017 році понад 73% відібраних з них проб води не відповідали вимогам за санітарно-мікробіологічними показниками (проти 45,5% у 2016 році) і майже 18% - за санітарно-хімічними показниками, зокрема мали підвищену жорсткість.

Вода не відповідала санітарним вимогам у громадських криницях семи сіл: Вістова, Новиця, Голинь, Верхня, Бабин-Зарічний, Підмихайля та смт. Войнилів.

У повідомленні лабораторного центру йдеться:

«Проблеми безпеки питної води в Калуському районі не втрачає актуальності, і хоча в районі кишкові інфекції, що пов’язані із вживанням недоброякісної питної води, не реєструвались, причин для заспокоювання немає».

Раніше йшлося, що якість водопровідної води у Войнилові погіршилася, у Калуші — поліпшилася.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.