Найдорожча програма. У Калуші на утримання доріг і зелених насаджень виділять майже 25 млн гривень

Категорія: ВладаПереглядів: 442

Це на 7 млн гривень більше, ніж у поточному році. Щоправда, у зв’язку з приєднанням до міста семи сіл, протяжність доріг значно зросла.

 

Калуська міська рада затвердила програму капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства на наступний рік. Це найдорожча міська програма. Якщо у поточному році її фінансування становить 38,6 млн гривень, то наступного — вже 60,6 млн гривень, інформують "Вікна".

Програма на наступний рік суттєво відрізняється від чинної. Так, цього року вона включала сім пунктів. А саме утримання дорожньо-мостового та зеленого господарства (фактично фінансування КП «Калушавтодор» ), утримання зовнішнього освітлення (КП «Міськсвітло» ), утримання міських кладовищ (КП «Ритуальна служба» ), фінансування послуг з ремонту та відновлення об’єктів благоустрою, а також капітальний ремонт та облаштування дитячих майданчиків, лавочок та капремонт пішохідних доріжок на міському кладовищі. 

Програма на наступний рік має іншу структуру і складається з трьох розділів. Перший розділ: утримання та поточний ремонт об’єктів благоустрою (включає фінансування «Калушавтодору» , «Міськсвітла» та «Ритуальної служби», а також оплату послуг з відновлення об’єктів благоустрою) — є найдорожчим — майже 55 млн гривень. Проти поточного року зростають видатки за усіма напрямками. Так, на утримання дорожньо-мостового та зеленого господарства у цьому році витратили понад 17,6 млн гривень, на наступний рік планують 24,7 млн гривень; сума на утримання зовнішнього освітлення зросте з 8,7 до 10,2 млн гривень; на утримання міських кладовищ — з 666 до 780 тис. гривень; на відновлення об’єктів благоустрою — з 10,8 до 19,2 млн гривень.

Другий розділ програми – це фінансування п’яти проєктів  Бюджету участі, які наступного року реалізовуватиме УЖКГ та комунальні підприємства: «Квітуче рідне місто», «Привітне місто», «Зарядна станція для електромобілів», «Волейбольний майданчик» і «Замок мрій – казка щасливого дитинства». Загалом на цей розділ передбачили близько 1,7 млн гривень.

Третій розділ програми є новим — це капітальний ремонт доріг на 4 млн гривень. Сюди входять і внутрішньоквартальні проїзди. Як йшлося на сесії, на конкретні дороги суму ще не розподілили, але коштів програми може вистачити всього на дві-три невеликі вулиці.  

На сесії депутат Юрій Тимків запропонував переформатувати програму у частині фінансування «Калушавтодору». Вона має чотири складові: зарплата з нарахуваннями, комунальні послуги , придбання пального і матеріалів та оплата послуг. Пропозиція депутатів: зменшити фінансування на два останні напрямки, а кошти спрямувати на закупівлю автовишки, яку потребує комунальне підприємство. Спочатку йшлося про 6 млн гривень, згодом про 5 млн гривень і врешті-решт про 2,5 млн гривень.  За словами директора КП «Калушавтодор» Миколи Барченка, на всі матеріали для підприємства передбачено 5,4 млн гривень. З них 2,7 млн гривень — на пальне, і стільки ж — на матеріали для роботи (щебінь, гравій, пісок, сіль, люки тощо). Якщо забрати 2,5 млн гривень, то матеріалів для роботи не буде і функціонування комунального підприємства втратить сенс. На сьогодні, як повідомив Микола Барченко, «Калушавтодор» використав майже 170 тонн щебеню і 90 тонн гравію на латання ям на дорозі до Студінки. Далі перейдуть на дорогу до Мостище, Кропивника і так далі. Люки і решітки — теж потрібні, цього року підприємство поміняло 140 люків з обоймами. Треба купувати і сіль, оскільки у нас зготовили суміш для підсипання доріг взимку у пропорції одна частина солі на п’ять піску, а треба одна на три.

У підсумку міська рада підтримала програму благоустрою у початковій редакції, але дала доручення КП «Калушавтодор» вивчити можливості економії на пальному та визначити орієнтовну потребу у матеріалах  на рік, щоб не виділяти на одне і теж по 199 тис. гривень і таким чином уникати тендерних процедур.

 

ВІКНА 0


Коментарів: 2

 • роман (10:41 29/12/2019)
  Оцінка: +2 / -0 | [IP: 176.8.239.142]

  коли дорогу зробите біля вулиці хіміків 16 ,дорога просто ужас ганьба вам керівникиGanba

 • роман (14:14 29/12/2019)
  Оцінка: +2 / -0 | [IP: 176.8.239.142]

  Ganba

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.