На відреставрованій гробниці калуського пароха встановлять меморіальну дошку. ФОТО

Категорія: Історія -> АкціїПереглядів: 302

Калуські краєзнавці продовжують відновлювати гробницю, в якій похований калуський парох о. Володимир Петрушевич, який помер 1917 року після побиття російськими солдатами.

 

10 і 13 листопада Василь ФІцак, Олександр Коваль та Андрій Сікора продовжували відновлювати гробницю на старому цвинтарі, інформують "Вікна".

Фактично було довершено штукатурення, відкоси та бортики, зароблено всі тріщини. Краєзнавці також виготовили меморіальну таблицю, яку незабаром встановлять на гробниці.

Раніше йшлося, що в Калуші знайшли гробницю, в якій похований парох церкви Архистратига Михаїла.

Перший парох церкви Архистратига Михаїла о. Володимир Петрушевич помер після тортур, які йому заподіяли російські солдати 1917 року. Місце його поховання досі було невідоме.

На старому кладовищі є ще один родинний склеп іншого пароха, декана Калуша — о. Ігнатія Губчака (1833-1893), який теж, на жаль, зруйнований. Обидва священики були активними в житті громади міста.

Як відомо, отець Володимир Петрушевич — перший парох церкви святого Архистратига Михаїла. Саме з його ініціативи та Тимофія Пітулея, за проектом Василя Нагірного, будівничого Теодора Мельничука, за благословенням митрополита Кир Андрея Шептицького церкву було збудовано і в урочистій обстановці освячено 21 листопада 1913 року деканом Калуським о. Дмитром Рожановським у присутності 5000 людей.

1906 року отець Володимир Петрушевич їздив до Єрусалиму, звідки привіз хрест-мощовик із мощами святого Йосафата.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.