На Прикарпатті цьогоріч прогнозується провести основні жнива за 15-20 робочих днів

Категорія: ВиробництвоПереглядів: 1397

13 липня під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася селекторна нарада з питань збирання ранніх зернових та зернобобових культур урожаю 2017 року та часткової компенсації сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва.

У її роботі взяли участь начальники управлінь, відділів департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та керівники служб системи агропромислового комплексу Івано-Франківщини.

У цьому році по всіх категоріях господарств до збирання маємо 

145,2 тис. га зернових та зернобобових культур, з них 53 відсотки у сільськогосподарських підприємствах.

На початку місяця в області розпочато жнива. Станом на 13 липня по всіх категоріях господарств озимого ячменю обмолочено на площі 2,3 тис. га при середній врожайності 57,4 ц/га. Валовий збір зерна складає 13,4 тис. тонн.Окремі господарства Снятинського, Коломийського, Рогатинського  районів  обмолочують озимий ячмінь при середній врожайності 60 ц/га, а в деяких сягає навіть 64 ц/га. Крім того, зібрані перші гектари гороху при середній врожайності 47,0 ц/га на площі 0,1 тис. га.

Зернозбиральна і зерноочисна техніка підготовлена до жнив. Враховуючи наявність у сільгосппідприємствах високопродуктивних зернозбиральних комбайнів та агрокліматичні умови, прогнозується провести основні жнива за 15-20 робочих днів.

Наявних елеваторів та зерноочисної техніки достатньо для доробки та зберігання врожаю поточного року.

Ознайомитись з переліком техніки та обладнання вітчизняного виробництва вартість яких компенсується за рахунок  бюджетних коштів можна на сайтах Мінагрополітики Україниwww.agro.gov.ua та Мінеконорозвитку України www.me.gov.ua. Компенсації підлягає та  техніка і обладнання вітчизняного виробництва, які закуплені після 15 березня поточного року, з дати набрання чинності постанови КМУ від 1 березня 2017 року № 130 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Вісті Калущини 0


Коментарів: 1

 • Анонім (12:18 15/07/2017)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 193.201.225.45]

  47 центнерів з гектара гороху? ну все, тепер я спокійний, з голоду не помру - мені його обов"язково видадуть на трудодні.

  п.с. під сторінками www.agro.gov.ua зовсім не міністерство а якась шарага по продажу сортового насіння - видно ну ніхто, ні відділ прес-служби, ні вісті калущини ні калуш інфо абсолютно нічого не провіряє, тупо виложив мусор і най читають. нащо ви взагалі тут в інтєрнетах такі красиві?? без вас буде чистіше повітря.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.