На Калущині тільки «Ґудвеллі Україна» має паспортизовані склади для міндобрив та пестицидів

Категорія: Інфраструктура -> ВиробництвоПереглядів: 311

В компанії впроваджена програма Agrinavia Registration, де ведеться реєстрація всіх польових робіт, де і вказується, ким, якою технікою, яким препаратом, коли, виконувались ті чи інші операції на полі.

 

З квітня 2018 року в Україні розпочалась інформаційна кампанія, спрямована на грамотне застосування пестицидів. Кампанія розроблена фахівцями Держпродспоживслужби та експертами ЄС у рамках проекту Twining «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Як правильно використовувати пестициди розповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Калуському районі Оксана Ананєвич, йдеться у повідомленні Калуської РДА, інформують «Вікна».

В районі основними виробниками сільськогосподарської продукції, що застосовують засоби захисту рослин, є ТзОВ «Ґудвеллі Україна» (екс-«Даноша»Підморгую, ТзОВ «Райз Прикарпаття», ТзОВ «Прикарпатагро» та фермерські господарства «Фортуна», «Зелена», «Володимир», Мельника, «Овен» та «Факро». В 2017 році в районі використано 44,84 т пестицидів, з яких 76% припадає на ТзОВ «Ґудвеллі Україна». Непридатних та заборонених до використання пестицидів на території району не зареєстровано. Застосування пестицидів авіаційним методом в районі не проводилось.

За словами Оксани Ананєвич, ТзОВ «Ґудвеллі Україна» — єдине господарство на території району, яке має паспортизовані складські приміщення для зберігання мінеральних добрив та пестицидів; проводить періодичний відомчий лабораторний контроль за станом грунтів на полях, де використовуються агрохімікати. В господарстві впроваджена програма Agrinavia Registration, де ведеться реєстрація всіх польових робіт, де і вказується, ким, якою технікою, яким препаратом, коли, виконувались ті чи інші операції на полі. Також при обприскуванні вказується, під час яких погодних умов проводилось обприскування. Компанія проводить інформування населення про застосування агрохімікатів на полях згідно вимог ст. 37 Закону України «Про бджільництво» та вимог ДСП транспортування, зберігання та застосування пестицидів. Фахівцями Держпродспоживслужби впродовж 2017 – І кварталу 2018 року проводились семінари – наради для керівників фермерських господарств, ТзОВ «Ґудвеллі Україна», а також для суб’єктів господарювання,

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Івано Франківській області розробили «Регламент дій при проведенні робіт, які пов’язані із застосуванням пестицидів при вирощуванні сільськогосподарських культур та зберіганні сільгосппродукції».

Впродовж 2017 року відібрано для лабораторних досліджень 13 взірців харчових продуктів для визначення залишкових кількостей отрутохімікатів. Перевищень гранично допустимих рівнів не виявлено.

Оксана Ананєвич підсумувала, що основними проблемами щодо застосування пестицидів на території району залишаються: недостатня інформованість населення про правила використання пестицидів на присадибних ділянках; відсутність інформування населення керівниками фермерських господарств про проведення обробок агрохімікатами посівів сільськогосподарських культур; відсутність лабораторного контролю за вмістом залишкових кількостей отрутохімікатів та нітратів у кожній партії вирощеної у господарствах продукції, в першу чергу ранніх овочів та фруктів.

ВІКНА 0


Коментарів: 1

 • Анонім (19:22 02/05/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 91.203.145.9]

  ах, яке класне підприємство гудвеллі, і головне іноземне! кстаті, вуйки, то гудвелі потруїло рибу десь там в верхній чи хто?

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.