На Калущині досліджували воду з нецентралізованих джерел, які користуються попитом серед населення

Категорія: СоціумПереглядів: 515

 Велика кількість мешканців міста Калуша та району віддають перевагу джерельній воді. Вона чиста, прозора, смачна, однак може бути небезпечною.

 Працівниками Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано  – Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» в квітні-травні проведено моніторингове дослідження проб води з джерел: Височанка «Криничка»,  Височанка «Банянська», Височанка «Залісся», Підгірки «Капличка», «Середнянське» с.Середнє.

Досліджені проби води з джерел у весняний період не відповідали вимогам за санітарно – мікробіологічними показниками ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а саме виділені бактерії групи кишкової палички (загальні колі форми – 238,0 при допустимій нормі <=1), крім джерела в с. Середнє.

А за результатами санітарно – мікробіологічних та санітарно – хімічних досліджень в травні вода питна зі всіх джерел відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4.-171-10, а в с. Середнє навпаки виділено бактерії групи кишкової палички.

Тобто вода даних джерел не має стабільних мікробіологічних показників. Надалі дані дослідження будуть проводитися щоквартально.

 

 

 

WEST_NEWS 0


Коментарів: 1

 • yurko (15:50 05/06/2018)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 93.170.118.54]

  Коли весною перевіряли - то навіть видно було, що вода мутна. Зрозуміло, що у ній щось могло бути.

  Але для організму краще, коли ти інколи хлипнеш кишкової палички, аніж коли щодня поповнюєш його хлором!

  Що дивно, так це звідки у середньому взялася кишкова паличка при другій перевірці. Мабуть з людей, що там вище джерела ходять ніби до церкви

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.