«Муніципальна няня»: хто і як може отримати компенсацію від держави

Категорія: СоціумПереглядів: 579

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформитися фізичною особою- підприємцем.

З 1 січня 2019 року в Україні стартувала програма уряду з компенсації молодим сім’ям витрат на няню «Муніципальна няня». В управлінні соціального захисту населення Калуської міської ради пояснили, що потрібно зробити та які документи підготувати, щоб отримати допомогу від держави.

Як розповіла завідувач сектору прийняття рішень відділу соціальних допомог управління соціального захисту населення Калуської міської ради Світлана Млиниська, ініціатива «Муніципальна няня» - це можливість отримати компенсацію по догляду за дитиною до трьох років. Тобто, батьки можуть офіційно найняти няню, а потім отримувати відшкодування за кожен місяць роботи «помічниці».

Хто може претендувати на допомогу за програмою «Муніципальна няня»

Отримати компенсацію в розмірі 1626 грн до щомісячної допомоги по догляду за дитиною можуть родини, які виховують дітей віком до трьох років.  Безповоротна допомога прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. Ця сума є додатковою до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Тобто, мамі не обов'язково завчасно виходити на роботу й інші соцвиплати їй також не припинять виплачувати.

За словами завідувача сектору, ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця і автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Як отримати допомогу

Батьки повинні обрати няню та укласти з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати:

- копію договору з нянею;

- свідоцтво про народження дитини;

- копію сторінок паспорта мами;

- підтверджувальні документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунка, розрахункова квитанція тощо).

Ці документи потрібно  надати  в управління соціального захисту населення.

 Муніципальна няня повинна бути ФОПом

 При цьому Світлана Млиниська додала, що няня, яка хоче стати «муніципальною», має бути оформлена як фізична особа-підприємець.

На сайті Уряду йдеться про варіанти:

- фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91;

- юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10.

 Також варто відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Обов’язки батьків

Щомісяця до 5 числа батьки повинні надсилати підтверджуючі документи витрат на няню. Це можна буде зробити й онлайн. Якщо ж вчасно не надіслати підтвердження до управління соцзахисту, то компенсацію того місяця не виплатять.

 

КАЛУШ ФМ 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.