Можливо все. Міська рада зробила перший крок до узаконення павільйону на проспекті Лесі Українки

Переглядів: 548

Пів року виконавчий комітет Калуської міської ради розглядав питання про внесення змін до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в Калуші (йдеться про узаконення павільйону, який торік із порушеннями збудували на проспекті Лесі Українки — внесення до схеми групи тимчасових споруд площею 36 кв. метрів) і не зміг винести ні позитивного, ні негативного рішення.

 

26 грудня питання внесення змін до комплексної схеми винесли на розгляд Калуської міської ради. Рішення постійної депутатської комісії з питань будівництва і землеустрою, за словами голови комісії Олега  Руска, — негативне. Варіант, який озвучив міський голова Ігор Матвійчук — привести павільйон до тих параметрів, на які підприємець отримував дозвіл — 12 кв. метрів, повідомляють "Вікна".

Втім усе це не мало жодного значення, адже міська рада проголосувала «за» внесення змін до комплексної схеми. Тепер підприємцю залишилося отримати паспорт прив’язки тимчасової споруди. Голосуванню передувало нетривале обговорення. Так депутат Віталій Джуган зазначив: підприємець за перемогу у конкурсі заплатив серйозну суму,  щомісяця платить орендну плату, визнає, що був не правий.

«Ми повинні піти на поступки і підтримати бізнес у Калуші», — заявив депутат.

Підприємець у свою чергу повідомив: за умовами конкурсу сплатив до бюджету міста 230 тис. гривень за право оренди елементів благоустрою. За його словами, споруда — тимчасова і це підтверджує експертний висновок.

«Я вважаю, що заплатив немалі гроші. Я вважаю, що для міста вона не несе жодної загрози. Створюються чотири робочі місця. Я не правий. Але є порушення з двох сторін», — зазначив він.

Також на сесії йшлося про те, що ще під час будівництва павільйону до робочих підходили і вказували, що ті будують значно більше приміщення, аніж дозволено, а відповідь була такою: газда сказав, що порішають.

Судячи з голосування на сесії, або дійсно порішали, або ця ситуація вже усім просто набридала. Але факт залишається фактом: у Калуші можна будувати незаконно з порушенням, а згодом все узаконити. Проте це стосується не усіх: були випадки, коли МАФи зносили через те, що вони не були включені до комплексної схеми і не мали паспорта прив’язки, тобто як і павільйон на проспекті Лесі Українки були встановлені незаконно.

Коротко нагадаємо історію з павільйоном на проспекті Лесі Українки. Вона триває більше року — від жовтня 2018 року. Павільйон збудувала підприємиця Ірина Лучко. При цьому — з порушеннями. Зокрема, паспорт прив’язки був виданий на тимчасову споруду — кіоск площею 12 кв. метрів. А збудували павільйон площею 36 кв. метрів.

Від початку будівництва міська влада вказувала на порушення, однак будівельні роботи це не зупинило. Тож, влада вдалася до радикальних кроків: 16 жовтня минулого року виконавчий комітет прийняв рішення, яким анулював паспорт прив’язки тимчасової споруди на проспекті Лесі Українки, 76. Також рішенням виконкому підприємицю зобов’язали впродовж п’яти днів демонтувати павільйон, а у разі, якщо Ірина Лучко самостійно не демонтує споруду, це завдання доручили комунальному підприємству «Калушавтодор».

Підприємиця звернулася в Івано-Франківський окружний адміністративний суд з позовом до виконавчого комітету Калуської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення від 16 жовтня. Цю справу виграла Калуська міська рада: 25 лютого 2019 року Івано-Франківський окружний адміністративний суд відмовив в задоволенні позову. Рішення окружного адмінсуду підприємиця оскаржила у суді апеляційної інстанції. Однак згодом подала заяву про відмову від позову. Це означає, що рішення виконкому, яким було анульовано паспорт прив’язки тимчасової споруди на проспекті Лесі Українки, є чинним.

Тобто від лютого поточного року міська влада не мала жодних перепон для того, щоб готувати позов до суду про знесення незаконної споруди. А те, що це питання знову і знову  виносили  на розгляд виконкому, а тапер і на сесію міської ради під приводом, що є заява підприємця і її треба розглянути, заставляє сумніватися у щирості намірів влади міста боротися з самочинним будівництвом.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.