Міський голова Ігор Матвійчук про дефіцитний бюджет: «Я в таке кіно гратися не буду»

Категорія: Міська рада -> Мер містаПереглядів: 418

На пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутат Ігор Хемич порушив питання про перегляд розміру кошторисної заробітної плати при здійсненні будівництва об’єктів за рахунок коштів міського бюджету.

Нагадаємо, 15 лютого Івано-Франківська обласна рада прийняла рішення про встановлення розміру кошторисної заробітної плати при здійсненні будівництва об’єктів за рахунок коштів обласного бюджету. За цим рішенням рекомендований розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення) об’єктів, що споруджуються із залученням коштів обласного бюджету, коштів державних і комунальних підприємств, установ і організацій становить 14 800 гривень. Цим рішенням обласна рада також рекомендувати органам місцевого самоврядування області встановити аналогічний розмір кошторисної заробітної плати.

Як повідомив Ігор Хемич, найменша кошторисна заробітна плата в області – 11 000 гривень, а у більшості – 14 800 гривень. У Калуші вона найнижча – 5,7 тис. гривень. Утім, у кошторисах закладають 8 527 гривень – мінімальний розмір для експертизи кошторисної документації.

У свою чергу, міський голова Ігор Матвійчук зазначив: рішення обласної ради стосується виключно будівництва коштом обласного бюджету і така кошторисна заробітна плата вже врахована у розподілі бюджету розвитку. Питання, за словами міського голови, можна розглянути, але збільшення кошторисної заробітної плати до рівня, який рекомендує область, призведе до збільшення вартості робіт по кожному об’єкту на 20-25%. Таке рішення, вважає Ігор Матвійчук, треба приймати разом із рішенням про перегляд бюджету, а саме: зменшувати перелік об’єктів, які будуть фінансуватися в поточному році, оскільки дефіцит складе близько 20 млн гривень, а перевиконання дохідної частини у нас немає.

Депутати пропонували альтернативні рішення. Зокрема, проводити торги на менші суми, ніж це передбачено законодавством, і, таким чином, за рахунок конкуренції економити кошти за об’єктами. Або ж працювати з дефіцитним бюджетом, так як це роблять в інших містах. Однак міський голова висловився категорично проти бюджетного дефіциту:

«Я в таке кіно гратися не буду».

ВІКНА 0


Коментарів: 1

 • yurko (10:04 04/04/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 93.170.118.114]

  Дуже цікава тенденція. Знаю з практики, що у Житомирській області, у приватного замовника фірми працюють за 6300-7400, а тут 14800 shok

  Явно видно, що це казнокрадство.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.