Микола Шинкар: «Ми поки що на крок попереду, але далі зволікати не маємо права»

Категорія: Влада -> Мер містаПереглядів: 2708

Наприкінці січня міськрада своїм рішенням затвердила Меморандум про співпрацю між Інститутом громадянського суспільства, який є неурядовою громадською організацією, та Калуською міською радою з питань оптимізації адміністративно-територіального устрою.

Згідно з цим документом, Інститут взяв на себе зобов’язання розробити модель оптимізації адміністративно-територіального устрою Калуського району. Міська рада, у свою чергу, зобов’язалася сприяти подальшому просуванню розробленої Інститутом моделі на території Калуша і Калуського району. Цим рішенням міська рада вивела дискусію щодо оптимальної моделі проведення територіально-адміністративної реформи на якісно новий рівень, передавши напрацювання міської ради (яка бачить Калуш і Калуський район однією громадою) і районної держадміністрації (яка є прихильником утворення на території району укрупнених сільських громад) у середовище фахівців-експертів.

Міська рада вже отримала напрацювання Інституту — концепцію законопроекту реформування на території Калущини, який, на переконання фахівців, є найкращим варіантом для міста і району (текст подаємо нижче). Цього тижня начальник відділу внутрішньої політики Микола Шинкар розповів «ДП», якими будуть наступні кроки щодо її реалізації.

— Насамперед, варто зауважити, — зазначив Микола Шинкар, — що запропонована концепція стала результатом серйозної роботи. Міська рада у тісній, конструктивній співпраці з Калуською райдержадміністрацію зібрала усі вихідні дані, ми передали в Інститут громадянського суспільства необхідну документацію, у тому числі повну інформацію щодо демографічної, соціально-економічної ситуації, наявної інфраструктури, промислового потенціалу тощо у Калуші та усіх населених пунктах району. Над концепцією фахівці Інституту працювали протягом майже трьох місяців.

— У вересні минулого року у Верховній Раді зареєстровано законопроект про експеримент з об’єднання Калуша і Калуського району, який розроблявся міською радою спільно з народним депутатом Валерієм Келестином, тепер з’явилася концепція іншого законопроекту вже він науковців. Чи суттєва між ними різниця?

— В принципі фахівці дійшли висновку: об’єднання Калуша і Калуського району в одну громаду — оптимальний з точки зору перспектив розвитку варіант. Законопроект, над яким працювала міська рада, знаходиться у Верховній Раді і чекає свого розгляду. Концепція, яка пропонується сьогодні і яка ляже в основу другого законопроекту, відрізняється деякими нюансами. У вже зареєстрованому законопроекті ми зосередили увагу на повноваженнях всередині місцевого самоврядування, деталізували роботу виконавчих органів влади. А науковці пропонують, що їх доцільно не виписувати у законі, а включити у статут громади. Натомість у концепції акцентовано більшу увагу на забезпеченні самодостатності громади через принципові нововведення у процес формування місцевого бюджету. Зокрема тут є такі позиції як поступлення 30% податку на прибуток підприємств у місцевий бюджет, що стимулюватиме роботу органів місцевого самоврядування до залучення інвестицій і нарощування промислового потенціалу, зазначено, що фінансування захищених видатків відбувається відповідно до нових соціальних стандартів. Передбачено і такі важливі сьогодні речі, як повернення органам місцевого самоврядування функцій архбудконтролю та можливість залучати інвестиційні кошти до бюджету розвитку. Сьогодні міська влада не має реального впливу на будівництво, вона не бере участі у здачі в експлуатацію об’єктів та не може забезпечити поступлення відрахувань на розвиток інфраструктури. Всі ці речі дозволять забезпечити іншу, ніж сьогодні, якість бюджету громади , що дасть поштовх до розвитку.

— Якими будуть наступні кроки міської влади, адже на рівні району є серйозний супротив об’єднанню?

— Насамперед ми оприлюднюємо концепцію законопроекту, вона вже є і на сайті міської ради. Протягом місяця, до 1 червня, будь хто може подавати свої пропозиції, в тому числі й альтернативні варіанти та зауваження за адресою: вул. Івана-Франка, 1, тел. 7-00-22 або на електронну адресу shunkar@gmail.com. Співпраця з Інститутом громадянського суспільства не завершена, тут створено робочу групу, яку очолює керівник цього закладу Анатолій Ткачук. Робоча група опрацює усі пропозиції. Результатом роботи має стати законопроект, з яким можна буде рухатися далі. Його обговорять за участі громад та фахівців. Протягом двох місяців новий законопроект доцільно подати на розгляд колегії облдержадміністрації і сесії обласної ради. Зараз надзвичайно важливо не втратити час. Питання не у тому, буде чи ні проводитися самоврядна реформа, а вона, без сумніву, відбудеться, а лише у тому, чи зможемо ми стати першими в Україні та чи отримаємо ми як пілотний проект фінансову підтримку з держбюджету та міжнародних організацій на розвиток інфраструктури. Так, у квітні міська рада, як й інші міські ради та районні адміністрації країни, отримали доручення обговорити концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і провести роз’яснювальну роботу основних її положень і переваг. У мене немає сумнівів, що у різних областях України найближчим часом будуть ініціюватися пілотні проекти, бо усі розуміють, які істотні переваги можна отримати якщо будеш першим. Ми ж вже працюємо над цим питанням два роки і поки що йдемо на крок попереду інших міст і районів, але далі зволікати не маємо права. Не скористаємося цією перевагою, то втратимо дуже багато. До того ж ми вже маємо конкретні рекомендації науковців, тому дискусію, яка заводить нас у глухий кут, треба нарешті припиняти. Або громада сама проведе реформу для себе, або вона буде нав’язана «зверху». Третього немає.

Богдана Камінська

Дзвони підгір'я 13


Коментарів: 5

  • yurko (15:05 27/04/2013)
    Оцінка: +5 / -1 | [IP: 46.149.176.1]

    Зокрема тут є такі позиції як поступлення 30% податку на прибуток підприємств у місцевий бюджет

    Але ж як моцно звучить! Якщо вз

  • Василь (15:29 28/04/2013)
    Оцінка: +6 / -2 | [IP: 176.120.105.147]

    Я Шинкарю не вірю-демогогія.

  • Буйвітер (17:06 02/05/2013)
    Оцінка: +1 / -1 | [IP: 178.94.117.130]

    Честь!

    То одна перших статтей, яка привернула увагу після реєстрації на форумі. Та одразу -- як 8 літрів води на голову з бачка унітазу.

    Позамі

  • ПНІВ РОГАТИНСЬКИЙ (21:21 19/02/2014)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 178.94.115.233]

    Шинкар ти очколиз - насаликолиз...

  • активіст (09:01 20/02/2014)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 92.112.229.38]

    О шинкар як завждиПідморгую А нагадайте мені який то завод у свій час шинкар допомагав розкрадати? скиньте хтось малесенкю люстрацію в коменти на ш

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.